יום שני, 4 ביוני 2012

המדריך להסרת שתלים

הסרת שתלים, היא הליך ידוע, בניתוח להגדלת חזה. הסרת השתלים לרוב נובעת ממניעים אישיים או בריאותיים, כאשר ההליך כולו נעשה בהתייעצות עם הרופא. לא בכל מקרה כדאי להסיר את השתלים, משום שבמקרים מסוימים ישנה סכנה שצורת החזה תתעוות, לכן חשוב מאוד לבחור את המנתח המושלם עבור התהליך ולא להתחשב רק במחיר.

סיבות פופולאריות להסרת השתלים

ישנה תופעה ההולכת ומתרחבת בשנים האחרונות, בה נשים מחליטות להוריד את שתלי הסיליקון שהרכיבו ולחזור למבנה גופן הטבעי. תופעה זו מתרחשת בגלל מגוון סיבות, סיבה ראשונה היא כתוצאה מחוסר נוחות. הרבה נשים שעברו ניתוח להגדלת חזה מוצאות את עצמן לא נעים, הו הן מרגישות חוסר נוחות תמידית, שלא משתפר עם הזמן. ישנם אפילו מצבים בהן נשים הגדילו את מידת החזה מעבר למידה המומלצת לגופן, דבר שלרוב מפריע להן במהלך ביצוע של פעולות פשוטות בחיי היומיום כמו: ניקיון של חדרי תינוקות, ביצוע פעילות ספורטיבית בחדר כושר, ריקוד ועוד. סיבה נוספת להסרת השתלים, היא כתוצאה ממניעים נסתרים שהובילו לביצוע הניתוח. מניעים שנובעים לרוב מחוסר ביטחון עצמי, רצון לרצות את בן הזוג או רצון להפתיע את הקרובים בחתונה בניתוח להגדלת חזה בנוסף לאטרקציות כמו מגנטים לאירועים או הופעת אורח של זר מפורסם. מניעים אלה אומנים גורמים לנו לעבור ניתוח להגדלת חזה, אך לאחר זמן מה, אחרי שאנחנו מגלים את הטעות שעשינו, אנחנו מצטערים ובוחרים לחזור לשולחן הניתוחים, על מנת להסיר את השתלים. ישנם מצבים, בהם ישנה סכנה בריאותית הנובעת מהשתל הנוגעים למצבים של סרטן השד או לסכנה בפגיעה של הגב, בגלל חוסר התאמת השתל למבנה גופה של האישה.

כיצד תהליך הסרת השתלים מתבצע?

הסרת שתלים מתבצעת כמו כל ניתוח, כאשר לרוב אנחנו הולכים להתייעץ עם רופא הפלסטי בנוגע להליך. במהלך ההתייעצות, הרופא בוחן את הסיבה להורדת השתלים, בנוסף לכך הוא בוחן את מצב השתל עצמו, אם התרחשה דליפה ועוד. במהלך ניתוח הסרת השתלים, הרופא מבצע את החתך באזור החתך המקורי, על מנת למנוע צלקת נוספת. ישנם מקרים בהם מלבד הסרת השתל, הרופא צריך גם לעצב את החזה ולהסיר את העור העודף, שנוצר לאחר הסרת השתל. הניתוח עצמו לרוב עורך בין שעה לשעתיים, תלוי בסיבוכים ולרוב הפציינטית נשארת במשך הלילה בבית החולים לשם מעקב וביום למחרת, היא יכולה כבר להשתחרר לביתה. תופעות לוואי שיכולות להתרחש במהלך הניתוח הן דליפת הסיליקון מהשתלים בגלל הוצאתן הלא זהירה, דימום לאחר הניתוח וזיהום כתוצאה מחוסר טיפול נכון בפציעה. זמן ההחלמה לרוב עורכת בין מספר שבועות למספר חודשים, תלוי ברמת הטיפול וביכולת ההחלמה הפיזית של האדם. חשוב מאוד להישמע להוראות הרופא ולא לפספס בדיקות תקופתיות, למרות שאנחנו עמוסים והכול נראה לנו קשורה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה