יום חמישי, 19 ביולי 2012

חשיבות בדיקות הדם


כל שנה אותו סיפור הרופא שולח אותנו לבצע בדיקות דם תקופתיות, הוא מעניק לנו הפניה ועם חיוך גדול אומר לנו לגשת למזכירה הרפואית, כדי לקבוע את הבדיקה כבר ביום הראשון הקרוב. אנחנו בדרך כלל מחייכים אליו בחזרה, פונים למזכירה הרפואית קובעים את התור לבדיקת הדם התקופתית, מקבלים את דף התזכורת לבדיקה, עם השעה והתאריך, יוצאים מקופת החולים וזורקים אותן לפח. רובנו חושבים שבדיקות תקופתיות הם בזבוז של זמן, זמן יקר שלרובנו אין, מרוב עבודה קשה ולימודים עמוסים בשיעורים.

וויטמינים ומינרלים

אנחנו חיים בזמנים, שהגוף שלנו סובל מלחצים הנובעים מעומס בעבודה וחוסר יציבות בחיים. אנשים היום עובדים יותר ושומרים פחות על בריאות הגוף, מה שגורם לנו להופעת מחלות ופגיעות בגוף כמו: תפקוד לקוי של הכבד, פעילות לא תקינה של הקיבה, דיכאון, הרמת סינוס ועוד, מה שהופך את עבודת רופא המשפחה לקשה וחשובה מאוד באותה מידה. השעות הרבות שמקדישים האנשים בעבודה גורמים להם להיות פחות זמן בחוץ כך שקיים להם מחסור בוויטמין D, שמתקבל מהשמש. בגלל שעות העבודה המרובות אנשים אוכלים פחות בבית, כך שהם אוכלים יותר בחוץ. האוכל שמסופק להם במסעדות האוכל המהיר, הוא מזון מעובד ותעשייתי, עם חומרים מזיקים כמו כולסטרול רווי והרבה שומנים, אין במזון הזה תוספי תזונה שמועילים לנו להפך. כך נוצרים אצלנו המחסור בויטמינים חיובים שאחראים לתפקוד הקיבה והכבד, מה שגורם לנו להיות עייפים רוב הזמן ולחלות במחלות דיכאון שונות, שמשבשות לנו את החיים. וויטמינים ומינרלים נפוצים שחסרים לנו הם: ברזל, וויטמין B12, ויטמין E, סידן ועוד חסרונם פוגע בתפקוד התקין של הגוף מבחינות רבות, פגיעות  שאם לא מטפלים בהן בזמן יכולות לגרום למחלות קשות.

פחד מבדיקת דם

הדבר הראשון שמלמדים בקורסים להכשרת מטפלים הוא טיפול בפחד מפני בדיקות דם.  הרבה אנשים נמנעים מבדיקות תקופתיות, מפחד הדקירה ומראה הדם. אנשים אלה בדרך כלל באים לבדיקות בליווי הורה, בן זוג, חבר טוב או קרוב משפחה דואג. הימנעות מבדיקות תקופתיות, יכולות להוביל לנזקים ממשיים. בדיקות דם תקופתיות, נעשות בתדירות של פעם בשנה, הבדיקות כוללות בדרך כלל בדיקת דם כללית, צואה ושתן. חשיבות הבדיקות הללו נובעת מהסיבה הפשוטה, שעל ידן רופא המשפחה יכול לגלות את המצב הבריאותי של הפציינט. על ידי הבדיקות ניתן לגלות סימנים למחלות קשות שעומדות להתפתח אצל הפציינט, ניתן לגלות חוסרים בויטמינים או מינרלים שיכולים להשפיע על הפעולות של הגוף והתפתחותו התקינה. אם אדם סובל מכאבים, שרופא המשפחה לא מוצא להם הסבר ממשי, על ידי הבדיקות התקופתיות הרופא יכול לגלות מה פשר הכאבים ולטפל בהם. אדם שנימנע מבדיקות רפואיות יכול לגרום לעצמו נזק ממשי ולהתפתחות מחלות מסוכנות שיכולות להוביל לתפקוד לקוי של הגוף ואפילו למוות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה