יום חמישי, 19 ביולי 2012

מרשם לחיים טובים


הצורך שלנו להיות בריאים הוא צורך שעולה כמעט על כל שיקול אחר שיש לנו במהלך חיינו. יחד עם זאת, אין אנו מקפידים ומדייקים בנושא זה כפי שאנו עושים בנושאים שהם פחות קריטיים להמשך קיומנו, כמו למשל העבודה והלימודים. להפך. בבריאות, רובנו פועלים רק כשאנחנו עם הגב לקיר ואין ברירה אלא, או כשהפגע כבר הצליח לפגוע.
דברים בסיסיים כמו בדיקת דם תקופתית או בניית דיאטה נכונה, עלולה להוסיף לחיינו שנים רבות. יתר על כן, פענוח נכון של בדיקת הדם שלכם, עלולה לסייע לכם להגביר את היכולת שלכם להתכונן לטיפול רפואי נכון. רצוי שנהיה מעט יותר מעורבים ומודעים לנושאים עליהם מדברים הרופאים לגבי בריאותכם.
רק אז תוכלו באמת לחיות נכון. המודעות לעצמכם ולמצב גופכם היא חיונית לקיום וגם לאושר שלנו, כיוון שסגנון חיים בריא, ידוע כמקדם מצב נפשי טוב.

לפענח את בדיקת הדם

לעיתים, אנו עושים בדיקות וכשמתקבלות התוצאות, זה נראה כמו סינית, גרף כלכלי או להבין את הכישורים הדרושים בלוח משרות php. בקיצור לא מובן בעליל. לכן,הרכבנו לכם את המושגים הבסיסיים הקשורים לספירת דם, על מנת שתוכלו להבינה טוב יותר.
ספירת דם (CBC- COMPLETE BLOOD COUNT), היא הבדיקה העיקרית המבוצעת בבתי חולים. הבדיקה מתחלקת לשלושה חלקים: 1. ספירת כדוריות דם אדומות (RBC) 2. ספירת כדוריות דם לבנות (WBC) 3. טסיות דם (PL).
ספירת דם RBC שמוגדרת בנורמה נעה בין: 4,300 ל-10,800. ספירת WBC נורמאלית נעה בין 4.5 ל-5.3. באלה מתמקדות בדיקת דם רגילה. אך אל לכם להתעמק בכך, כל מה שמופיע בבדיקה בתוך סוגריים, בכל הערכים, מוגדר בגדר הנורמה, ואין לחשוש.
כמובן שישנם אינספור בדיקות שנערכות על הדם, כל אחת בודקת אספקט אחר בתפקוד של הדם, שהוא נוזל החיים שאין בלעדיו. ישנן בדיקות המגלות את השונות של תאי הדם האדומים, ואם יש שוני גדול סימן שיש בעיה של הדוף ביצור הדם. כמו כן, ניתן לגלות דרך הבדיקות זיהומים, או תתי סוגים של כדוריות דם לבנות, המעניקות לגוף את ההגנה הדרושה לו.

לשמור על פרופורציות

וכמו שכל הורה יודע את האושר שבמציאת מיטת מעבר יד שנייה, זו אותה התחושה כשבדיקת הדם המקיפה שלכם יצאה תקינה – אשריכם. זה אומר שמצב גופכם הכללי תקין. אך אם במקרה קיימת חריגה, ראשית רצוי לא להילחץ. רופאים הם בני אדם כמו כולנו – הם יכולים לטעות. אתם זכאים לערוך בדיקה נוספת – ותעשו את זה בעת הצורך. כמו כן, רצוי להסתכל אם כתוב את המילה "המוליטי", המודיעה כי הבדיקה עצמה אינה תקפה עקב התרשלות או פגם באופן שנלקחה הדגימה.
בסופו של דבר, מעל הכול, הדבר החשוב ביותר הוא שתשמרו על בריאותכם, לקחת את עצמכם ואת בריאותכם ברצינות, וכך תוכלו לזכות במרשם לחיים טובים, בריאים וארוכים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה