יום ראשון, 29 ביולי 2012

הגנה מפני השמש

אומרים כי השמש הישראלית אינה נחה אף פעם, כאשר גם בימי החורף המעוננים היא קורנת אלינו מהשמיים. עם זאת, אין ספק כי הקיץ הוא הפריים טיים שלה. עם בוא הקיץ, מזג האוויר החם גורם לכולם לחשוף גפיים, ליהנות מרחצה בים ובבריכה ולהשתזף על חוף הים.

על אף הכיף הרב המעורב בכל אחת מפעילויות אלו, יש לזכור כי השמש יכולה גם להזיק. ככל שעוברות השנים, הקיץ נעשה חם יותר ויותר. גלי חום פוקדים את ישראל לעיתים קרובות בעונת הקיץ, ועל כן יש להגן על גופינו בצורה משמעותית יותר מבעבר.

לבריאות, אבל לא רק


אחת הסיבות העיקריות שיש לשמור על גופינו מפני השמש היא בכדי למנוע את היווצרותם של נגעים טרום ממאירים וסרטן העור. באופן יחסי מדובר בסרטן קל לריפוי, אם מאבחנים אותו בזמן. אולם, באמצעות הגנה מספקת מפני השמש, ניתן למנוע זאת.

עם זאת, גם אסתטיקה היא מניע חשוב להגנה מפני השמש. במידה ולא שומרים כראוי על הגוף מפני קרני השמש, עלולים להיווצר נזקים אסתטיים שונים בפנים, בגפיים ובאיברים החשופים. נזקים אלו כוללים בין היתר את היווצרותם של נמשים או כתמי עור שונים, הופעת קמטים, הפיכת העור לדליל, רפוי ומחוספס, יצירת גוון צהבהב של העור וכן, גרימה לנימי דם חלשים יותר, דבר הגורם להופעת סימנים כחולים רבים.

קרמים מקדמי הגנה


אחד האמצעים הטובים ביותר להגן על העור מפני השפעת השמש הוא באמצעות קרמים שונים. לרוב, הם מתחלקים לשני סוגים – מקדמים אנאורגנים ומקדמים אורגנים. הסוג האחרון הוא הנפוץ יותר, מאחר והוא נספג בצורה טובה יותר על הגוף ואינו מותיר סימנים לבנים על הגפיים או על הפנים. עם זאת, מאחר והוא נספג יחסית מהר, השפעתו דועכת במהרה, ויש לשים אותו כמה פעמים ביום, בייחוד אם מתכוונים ללכת לים או לבריכה.

ישנו אף קרמים מיוחדים, הדואגים במקביל הן על הגנה מפני השמש והן על חיות העור ומניעת נזקים אחרים. כך או כך, מומלץ לשים קרם הגנה על האיברים השונים מספר פעמים ביום, בעיקר בחודשי הקיץ, וליצור משמעת הגנה מפני השמש בכל בני המשפחה.

אמצעי הגנה נוספים


מלבד קרם פנים איכותי או כזה המיועד לכל הגוף, ישנם אמצעים נוספים המאפשרים לשמור על הגוף מפני נזקי השמש. ביחד עם הקרמים השונים, פותח מייק-אפ מיוחד המגן מפני השמש. מייק-אפ זה מאפשר גם להקנות לפנים מראה זוהר, נטול פגמים, וגם למנוע נזקים בעתיד.

אמצעי טוב נוסף הוא הכובע. כובע אמנם מגן בעיקר על הראש והפדחת, אולם הוא מגן גם על הפנים באופן ניכר. ישנם כובעים בעלי מצחייה רחבה או כובעי קש גדולים היוצרים רדיוס הגנה גדול יותר. יתרון מהותי שלו הוא שהוא יכול להוות אמצעי אופנתי מרהיב, המקנה לך מראה נהדר ושיקי.

אמצעי נוסף המסייע בהגנה מפני השמש הוא משקפי שמש. אמנם, הוא מגן רק על איזור העיניים, אולם בכך הוא יכול למנוע את היווצרותם של קמטים, כתמים ונמשים באזור זה. ניתן לשלב במשקפי השמש גם עדשות אופטיות, ובכך גם אלו המתקשים לראות כראוי יכולים להגן על עצמם.

אמצעי נהדר נוסף המסייע בשמירה על העור, הוא פשוט להישאר בבית או בתוך מבנה בשעות השיא של החום. במהלך היממה, השעות 10:00 עד 16:00 הן בדרך כלל השעות החמות ביותר, כאשר לאחר מכן קרני השמש לאט לאט נעלמות. שילוב ההימצאות בתוך הבית, עם לבישת בגדים המגנים על הגוף, בגדים כהים או עשויים חומרים סינטטיים, יכול גם כן לסייע באופן ניכר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה