יום חמישי, 19 ביולי 2012

לימודי מדעי התזונה


תזונה היא אחת מהתעשיות הכי גדולות במשק, לה יש השפעה ישירה על בריאותו של האדם. כל מי שמתעניין בהשפעת המזון על בריאותנו, כל מי שמקפיד על מאכלים בריאים וספורט, כל מי ששואף להבין כיצד הגוף מגיב למזון ומה הקשר בינו לבין המחלות השונות שתוקפות אותנו. יכול לקבל אינספור כלים וידע עיוני, שיאפשרו לו פתח לעולם העשיר של מדעי המזון וצורת השפעתם על האדם. מדעי המזון, הוא תואר מרתק, אשר הפך פופולארי מאוד בשנים האחרונות, בזכות ההתעניינות הבלתי פוסקת, של החברה בתחום.

מטרות ועתיד מקצועי בתחום

מטרת לימודי מדעי התזונה, היא להעניק לסטודנטים כלים וידע עיוני, באמצעותו הם יוכלו לחקור ולהבין את משמעות תזונת האדם והחי. מבחינת תזונתו היומיומית והקלינית, כאשר המטרה הסופית היא הבנת השפעת המזון על האדם ובריאותו. באמצעות הכלים הללו יוכלו הסטודנטים, להמציא ולפתח טיפולים חדשים המושתתים על המזון ולשפר את בריאותו של האדם. בשלל מחקרים שנערכו בנושא, נמצא כי התזנה מהווה קשר ישיר לשלל מחלות אשר מופיעות ומסכנות את האדם. אם זה במחלות לב, מחלת הסוכרת, מחלת הסרטן ומחלת ההשמנה, שמהווה אחת אחד מהמגפות החדשות של חברת השפע בה אנו חיים. בוגרי לימודי תואר ראשון בתזונה, יכולים להשתלב באינספור מוסדות המשק. ביניהם תוכלו למצוא: מוסדות חינוך, בתי חולים, בתי ספר, בתי אבות, אירועים קטנים וגדולים, מפעלים, חברות מזון, משרד הבריאות, קופות חולים, תעשיית ייצור ופיתוח המזון ואפילו בבתי מלון. המקצוע זוכה לביקוש גדול מצד המשק, המזכיר את הרמה של דרושים הייטק. בין המקצועות ניתן למצוא: יועצי תזונה למיניהם, חוקרים ומפתחי מזון, מנהלי מערכות מזון, תזונאים, מחנכי תזונה וכמובן דיאטנים.

יסודות לימודי התזונה

מדעי התזונה נלמדים בשלל אוניברסיטאות ומכללות בארץ, כאשר תנאי הקבלה ביניהם משתנים בין מוסד אחד למשנהו. הדבר נובע בעיקר בגלל, שמסלולי התואר במדעי התזונה משתנים ממקום למקום. בין המסלולים השונים תוכלו למצוא: הנדסת כימיה ומזון, מדעי התזונה, ביוכימיה ומדעי המזון, הנדסת מזון וביוטכנולוגיה ועוד שלל מסלולים אחרים. כאשר תוכלו למצוא גם שלל בתי ספר מקצועיים, אשר מלמדים את התחום במסגרת לימודי תעודה. לרוב מדובר במקצועות העוסקים בתחומים שונים של התזונה כמו: תזונה לספורטאים, תזונה לנשים בהיריון, תזונה ברפואה הסינית, תזונה כללית, תזונה ותרפיה, תזונה וסכרת, תזונה למתאמנים במכון כושר, ייעוץ תזונה ועוד שלל תחומים אחרים. הלימודים באוניברסיטה בתחום לרוב נערכים שלוש שנים, כאשר בסופם הסטודנטים צריכים לעבור התמחות בתחום. במהלך הלימודים הסטודנטים ילמדו את הדברים הבאים: כימיה אורגנית, אבולוציה, גנטיקה, מדעי החיים, ביוכימיה, מים במשק ובתעשייה, טכנולוגיה של מזון, השבחת מים, עקרונות תזונת האדם, אחסון פירות, אחסון ירקות, הקפאת מזון, הפשרת מזון, סניטציה של מזון, פיזיקה של מזון, גידול מזון, טיפול בפסולת חקלאית, פיסיולוגיה של האדם ועוד שלל נושאים אחרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה