יום חמישי, 19 ביולי 2012

בדיקת סוכר ביתית


סוכרת היא מחלה עולמית, מחלה שתוקפת ילדים, גברים, נשים, נשים בהיריון ומבוגרים. מחלת הסוכרת הביא ליצירת שוק של מאכלים מיוחדים ללא סוכר, נעלים, גרביים, תרופות וכמובן מד בדיקת סוכר לשימוש ביתי, על מנת לבחון את חומרת המצב.

מגפת הסוכרת

אם נעקוב אחרי תשדירי החדשות והעיתונים נוכל לשים לב שתופעת הסוכרת הפכה למגפה, גם בלי לפנות ללימודי תקשורת אשר מלמדים אותנו לבקר ולבחון את התופעות התקשורתיות בחדשות ובעיתונים. יותר מחצי מיליון, אנשים סובלים מסוכרת בארץ והם מהווים רק אחוז קטן ממיליוני אנשים ברחבי העולם. מחלת הסוכרת היא מחלה שלרוב נגרמת בגלל חילוף חומרים לקויי, שנגרם כתוצאה מאכילת מזון לא בריא מאובד, עם הרבה שומן וסוכר. אנשים הסובלים משומן יתר, חוסר פעילות גופנית ולחצים נפשיים שנובעים מלחץ, הם לרוב בעלי סיכוי גבוה לחטוף את המחלה. אלו שחולים בסוכרת, לרוב סובלים מאי יכולת של הגוף לאבד את הסוכר, דבר שיוצר רמות סוכר גבוהות בדם. הטיפול במחלת הסוכרת לרוב הוא טיפול תרופתי ותזונתי. שמירה על תזונה מסודרת, חשוב ביותר על מנת לשמור על איזון הסוכר, השומן ולחץ הדם, שעלולים להוביל למחלות מסובכות יותר. חולי סוכרת נדרשים לבצע בקביעות בדיקות סוכר באופן עצמאי על מנת לבחון את איזון הסוכר ולדעת מתי להזריק את האינסולין.

דגשים לבדיקה ביתית

בדיקת סוכר ביתית נעשית על ידי מד סוכר ביתי. אנחנו מתחילים את הבדיקה בכך שאנחנו שוטפים ידיים עם סבון, על מנת למנוע מלכלוך להיצמד לבדיקה ולעוות את התוצאות וכדי להמריץ את הדם פעולה שתקל על הוצאת הדם. יובש עלול לפגוע בדיוק הבדיקה, על כן מומלץ להימנע מחיטוי המקום באלכוהול. לפני ביצוע הדיקור, אתם צריכים לכוון את המכשיר לעומק הדקירה המתאים ולדרוך את המכשיר. חלק מהמכשירים יצריכו אתכם להכניס קוד, הקוד מופיע בדרך כלל על גבי האריזה של מקלוני הבדיקה, כמובן שכל פעם צריך להחליף מקל כיול חדש ומזרק. אם אתם מבצעים את הבדיקה בחורף, הידיים הקרות יכולות לעוות את התוצאות. באותם מקרים פשוט תשפשפו את הידיים לפני הבדיקה, על מנת לחמם אותם ובצעו את הבדיקה. את הבדיקה מבצעים בדרך כלל באצבעות, אך ישנם מכשירים בהם ניתן לבצע את הבדיקה במקומות פחות כואבים כמו: בירך, בשוק, בזרוע, באמה או בכף היד. אחרי ביצוע הדקירה, תיקחו את מקלון הכיול ותצמידו אותו בצורה אנכית על טיפת הדם. ברגע שתשמעו צפצוף תדעו שהבדיקה נקלטה ותוך כמה שניות התוצאה תופיע על הצג. חשוב מאוד להקפיד לזרוק את מקלון הכיול והמחט, ישר לאחר הבדיקה על מנת להרחיק אותם מהילדים במיוחד הקטנטנים שנוהגים לחטוף כל דבר מהשולחן לא משנה עם מדובר בפרי עסיסי מסלסלת פירות שקיבלתם על כשהתארחתם בצימרים או מחט מכאיבה. חולי סכרת צריכים לבצע בדיקות עצמיות באופן קבוע על מנת לבחון את רמת הסוכר ולשמור על איזון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה