יום חמישי, 19 ביולי 2012

הכנה לניתוח פלסטי בקרב סטודנטיות


פופולריות ניתוחי הפלסטיק בישראל ובעולם כולו גואה והענף מתפתח ומשכלל מידי שנה. ניתוחי הרמת חזה הם בין הפופולריים ביותר בענף הניתוחים הפלסטיים ונשים וגברים רבים מבצעים מידי שנה ניתוחים. היצע ומגוון ניתוחי הפלסטיק בתחום הרמת חזה המוצעים דרך מכונים פרטיים, קליניקות, קופות החולים או בתי החולים רחב. בין הנשים הבוחרות לבצע ניתוחי הרמת חזה יש סטודנטיות רבות, חלקן לא תמיד בוחרות בניתוח הרמת חזה מהסיבות הנכונות. סטודנטיות המעוניינת לעבור ניתוח פלסטי חייבת לקחת בחשבון פרמטרים כמו משך הניתוח, זמן החלמה מניתוח, כאבים ועוד כדי לקבוע מהו הזמן הנכון לבצע את הניתוח. לדוגמה, בחופשה בין סמסטרים למי שלומדת ייעוץ עסקי או לימודי משפטים ומקצועות אינטנסיביים אחרים אין כמעט זמן לחופשה בין מיועד סיום המבחנים לתחילת סמסטר ב'. מה גם שיש לקחת בחשבון שלפעמים יש צורך במועד ב' במבחן כלשהו. כך, תיטיב להחליט הסטודנטית לדחות את הניתוח לחופשת הקיץ הארוכה. סטודנטיות חייבות לזכור ולהבין כי תוצאות ניתוח פלסטי הן בלתי הפיכות.  חובה להיערך נכון ובהתאם ולכן מומלץ לקיים הכנה לניתוח פלסטי באופן רציונלי ומעמיק.

סקירת שוק

סיכוי סביר כי סטודנטית בתחום לימודי קרימינולוגיה או לימודי משפטים תמצא סטודנטית סביבה שעברה ניתוח פלסטי להרמת חזה. כדאי להתייעץ עם הסביבה הקרובה אך גם לבצע סקר שוק מקיף ולברר את איכות ומקצועיות המכון והרופא המטפל (לראות תעודות, ניסיון ולבקש המלצות). לאחר הסקירה חשוב לתאם פגישה עם המנתח הפלסטי ולקבל הסבר מפורט על הניתוח להרמת חזה או על כל ניתוח אחר. בפגישה נהוג לתאם ציפיות בין הסטודנטית לרופא וכך נוצר גם אמון ביניהם. ניתוח מתחיל בביצוע בדיקות רפואיות ויש מקרים בהם לא ניתן לעבור את הניתוח בגלל בעיה רפואית כמו מחלה כרונית או מסיבה אחרת. עוד לפני הניתוח מרפאות פרטיות רבות נוהגות כחלק מההכנה לניתוח פלסטי לספק הדמיה באמצעות המחשב. ההדמיה עוזרת לסטודנטית להבין לקראת מה היא צועדת. עדיין, יש להבין כי תמונת ההדמיה הממוחשבת לעולם אינה תואמת לגמרי לתוצאות הניתוח וכי ישנם גורמים נוספים המשפיעים על תוצאות, חלקם תלויים במנותחת וחלקם ברופא.

תקופת החלמה ותופעות לוואי

סטודנטית נמצאת בזמן לימודים. זו תקופה לחוצה המתאפיינת בשעות רבות של השקעה בלימודים. כהכנה לניתוח פלסטי עליה לברר מה אורך תקופת ההחלמה, האם יש תופעות לוואי ועוד. הרופא המנתח בדרך כלל מוסר מידע זה כדי לעזור ולייעץ לסטודנטית לבחור במועד מתאים ואחראי לצורכי הסטודנטית. לכל ניתוח בחזה יש תקופת החלמה שונה ועלולות להיות תופעות לוואי הקשורות בניתוח. כדאי להגיע לניתוח מוכנים רגשית ונפשית ולא להגיע בתקופת לחץ של לימודים או מבחנים. לאחר הניתוח נוטלים תרופות אנטיביוטיות לטיפול בדלקות ונפיחות שעלולות לגרום לתופעות לוואי לכן יש לברר פרטים בנושא.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה