יום ראשון, 12 באוגוסט 2012

עדשות מגע


עובדה מעניינת שרוב האנשים אינם מודעים לה היא כי לקראת גיל המעבר גם מי שמעולם לא סבל מקוצר רואי יגלה כי הקריאה מקרוב הופכת למשימה מורכבת. יש להרחיק את האותיות הקטנות של העיתון מהפנים ובעצם להבין כי מעתה ואילך ללא משקפיים לתיקון הראייה מקרוב לא ניתן לעשות מגוון רחב של פעולות סטנדרטיות.
נשאלת השאלה מה לגבי מי שכבר מרכיב משקפיים עבור תיקון ראייה מרחוק, האם נגזרה עליו הגזירה להסתובב עם שני זוגות ולהחליף ביניהם כל העת? לא בהכרח.

 עדשות מגע מולטיפוקל

עדשות מולטיפוקל שפותחו על ידי מומחים לאופטיקה פתרו את בעיית המשקפיים הכפולים. עדשות אלו מחולקות לשלושה חלקים כאשר כל אחד מהם מופקד על שדה ראייה במרחק אחר, ביניים, קרוב ורחוק. על מרכיב המשקפיים לשלוט במבטו ולהשתמש באופן מושכל בטווחים השונים על פי הצורך. מדובר בהתנסות ארוכה ומורכבת ובפעולה הדורשת סבלנות והסתגלות.

 עדשות מולטיפוקל לקחו את העניין כולו צעד אחד קדימה. כאשר אתם בוחרים לרכוש עדשות מגע מולטיפוקל בכדי לפתור את בעיית המשפקיים אתם במקביל פותרים גם את בעיית השימוש במשקפי המולטיפוקל.

עדשות מגע מולטיפוקל מאפשרות לאדם להביט ישירות על האובייקט המבוקש ללא צורך בחלוקת הראייה. עדשות מגע מולטיפוקל מכווננות לכל המרחקים בו זמנית והמרכיב אותם נהנה מראייה חלקה וברורה בכל מרחק אליו הוא מביט.

עדשות מגע צילינדר

שלא כמו עדשות מגע מולטיפוקל, עדשות מגע צילינדר הן הכרח בדיוק כמו שימוש של צילינדר במשקפיים. ולמה הכוונה, צילינדר הינו מעין עיוות בקרנית העין הגורם לבעיית ראייה משנית לקוצר הרואי. את הבעיה הזו יש לתקן בנפרד ולהתאים את עדשות המגע צילינדר על פי גודל הצילינדר.

הסובלים מצילינדר אינם צריכים לוותר על עדשות ויכולים להצטייד בהם לאחר התייעצות עם מתאם עדשות. ניתן בהחלט לבחור בעדשות מגע צילינדר חודשיות, שנתיות, יומיות ואפילו צבעוניות.

חשוב מאד להתאים עדשות מגע צילינדר לא רק על פי מרשם הצילינדר וקוצר הרואי אלא גם על פי מבנה העין הייחודי, זאת בשל ההסתגלות הייחודית להרכבת תיקון לצילינדר.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה