יום ראשון, 12 באוגוסט 2012

תמציות פרחי באך


פרופ' באך העביר את ימיו מבחירה בשדות הירוקים של אנגליה. הוא חקר ומיפה שלושים ושמונה סוגי צמחים ופרחים ובודד אותם על פי תכונותיהם וסגולותיהם. באך טען כי לכל הלך רוח ומצב רגשי של האדם ישנו פרח בעל סגולות מרפא תואמות וכי ביכולתם של שילובי הפרחים יחד לחולל נפלאות בנפשם ובגופם של בני האדם.

מאז חלפו עשרות שנים אך תורתו וגם המרכז הרפואי הגדול שהקים באנגליה עדיין חיים ופועמים. תמציות פרחי באך הפכו מאז לתופעה בקנה מידה בינלאומי והם ממשיכים להירקח ולהימכר בבתי הטבע, במרפאות אלטרנטיביות וגם בבתי מרקחת קונבנציונאליים בארץ ובעולם.

תמציות פרחי באך

בין תמציות פרח באך ניתן למצוא את תמצית האורן, האלון, האבגר, החרדל, הזית, הגפן, הסיגלית והאגוז, וגם ורד הבר, הערבה ועוד. לכל אחד מהם כאמור יכולות מרפא שונות ואפשרות להתמקד בהלך רוח מסויים. מומחים לפרחי באך יודעים כיצד לרקוח יחד את התמציות כך שהאפקט שלהם יהיה שלם.

שמנים ארומתיים בניגוד לתמציות פרחי באך אותם מטפטפים בבליעה אל הפה מסייעים באופן שונה ובדרך אחרת. השמנים הארומתיים נמשחים בדרך כלל על האיבר הדואב או זה הזקוק לטיפול ומסייעים לו להירפא. ישנם שמנים ארומתיים המסייעים לשחרור שרירים תפוסים, יש שמקלים על גירויים בעור ויש המשמשים כחומרי סיכה למיניהם.

תמציות פרחי באך נרקחות באמצעות השרייתם של הצמחים במים לאורך כמה שעות, שמנים ארומתיים מופקים אף הם מצמחים שונים אך הם נרקחים בצורה שונה ומבוססים כמובן על שמן ולא על מים.

תמציות פרחי באך להרגעה

רובנו מכירים את תמציות פרחי הבאך כחומר הרגעה טבעי ובטוח לשימוש, מה שרובנו לא יודעים ומוטב לגלות הוא שתמציות פרחי באך יכולות לסייע גם בעיכול, נשימה, דלקות פרקים, מחלות עור, מחלות לב ועוד.

 אין ספק כי מדובר בנוסחאות טבעיות שהרפואה הקונבנציונאלית מטילה ספק בפעולתן הרפואית ובהשפעתם לטווח רחוק אך בשטח ניתן לקבוע כי מיליוני אנשים שניסו עד כה את תמציות פרחי הבאך לאורך עשרות השנים נהנו מתחושה טובה יותר ומשיפור משמעותי באיכות חייהם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה