יום חמישי, 11 באוקטובר 2012

התרומה של תזונה נכונה לבריאות האדם

כבר מגיל צעיר ביותר מוסברת לנו חשיבותה של התזונה לבריאות האדם ואותה אנו גם מעבירים הלאה לילדינו. למעשה, יותר ויותר מחקרים מראים כי שמירה על תזונה נבונה ומאוזנת חשובה ביותר להימנעות ממחלות אקוטיות וכרוניות כאחד ולאיכות חיים גבוהה יותר לאורך כל תקופת חיינו. ובמה דברים אמורים?

הימנעות מחסרים

האדם למד עם השנים כי חסרים תזונתיים באחד או יותר מהאלמנטים החשובים, גורמים למחלות חמורות שונות ומגוונות. למשל, חוסר בוויטמין B1 אצל ילדים עשוי לגרום לסינדרום ברי ברי (הגורם לפיגור שכלי), חסר בוויטמין B12 עלול לגרום לבעיות עצביות, חסר חמור בסידן יגרום לרככת העצם וכו'. דרך קיצון זו לימדה אותנו כי האדם עלול לסבול מלא מעט חסרים תזונתיים במהלך חייו אשר אמנם לא חייבים להתבטא כפתולוגיה חמורה אך המכלול שלהם יוצר סטרס על הגוף עד להתפתחותה של מחלה. חבל להסתכן – שמירה על אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה בתוספת צריכה של תוספי מזון עשירים בויטמינים ומינרלים יכולה להגן עליכם ולחזק בצורה משמעותית את גופכם.

תחלואות העולם המערבי

תרבות השפע מביאה אל ביתנו אינספור מוצרים ומאכלים מכל טוב. הכל גדול, זמין וכמובן, שמן ומעובד. תחלואות העולם המערבי כגון יתר לחץ דם, טרשת העורקים, שבץ מוחי, סכרת ועוד, לכולן מן המשותף בדמות השפעות שאינן קשורות כלל לגנטיקה אם כי להתנהגות צריכת מזון קלולקת המביאה להשמנה. שמירה על תזונה נכונה לא תאפשר לכם לעלות במשקל ואם התחלתם לדבוק בה באורך קבוע לבטח תרזו במהרה ותשמרו על הבריאות לאורך זמן. ולמרות שנראה כי הירידה במשקל והשמירה עליו הינה משימה בלתי אפשרית, הרי שבעזרת מוצרים משלימים רבים לבקרת משקל ומשקאות מעוררים, תוכלו בקלות לצלוח את הדרך ולהישאר בפסגה בגאון.

התגוננות בפני חיידקים ווירוסים

כאשר התזונה שלכם מאוזנת ומגוונת, מערכת החיסון שלכם מגיעה לסטטוס קוו חשוב ביותר, בו היא יכולה להגיב בעוצמה מול כל גורם עוין שמייחל לפגוע בגופכם וכך אתם פחות חולים וחזקים יותר מאי פעם. בוודאי מוכר לכם המצב בו שבוע שלם אתם חיים על ארוחות מזדמנות ובסופו נופלים למשכב של מחלה ויראלית? בריאות האדם קשורה מאוד ל- "מוטיבציה" של מערכת החיסון להילחם ולכן עלינו לטפח אותה ולהיות קשובים לצרכיה. רק בעזרת שמירה על אורך חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת בנוסף לצריכה של תוספי תזונה על בסיס טבעי, וויטמין C, צמחי מרפא ועוד אשר כוללים לא רק חומרים פעילים אלא גם נוגדי חימצון הטובים כנגד דלקות, תמנע מכם ליפול למשכב לעיתים קרובות ותשאיר את גופכם חזק וחסין מתמיד.

נראים טוב- מרגישים טוב

ומי מאיתנו לא מעוניין להיראות טוב וצעיר מכפי גילו? ובכן הדרך הטובה ביותר לעשות כן היא באמצעות שמירה על תזונה בריאה, מגוונת ומאוזנת בשילוב עם אורח חיים בריא וספורטיבי. כמובן, מבוגרים רבים יכולים להסוות את גילם באמצעות ניתוחים פלסטיים וכו' אך שיטה זו אינה גורמת להם להתמיד בספורט והמראה המקומט והמזדקן יחזור על עצמו. מחקרים רבים הוכיחו לאורך השנים כי מי שצורך מזון עשיר בנוגדי חימצון, ויטמין C, ויטמין E, פוליפנולים וסלניום (כגון פירות הדר, דגנים וקטניות, יין אדום, עגבניות, גזר ופרוביוטיקה), שותה כמות מספקת של מים ביום, נחשף בכמות הרצויה לאור השמש וגם עושה שימוש במוצרי קוסמטיקה מבוססי בראיות ומדע (שכוללים גם מסנני קרינה) בהחלט יכול להיות בטוח כי עורו ייראה בעתיד מתוח יותר, ללא כתמים וצעיר מכפי גילו האמיתי. וכאשר נראים יותר טוב, גם מרגישים הרבה יותר טוב, כפי שיעידו רבים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה