יום שני, 15 באוקטובר 2012

חשיבותה של רכישת מברשת שיניים מתאימה


אם אתם לא רוצים להימנות על אלה אשר כבר מעל גיל שלושים והחלו לאבד את השיניים שלהם בשל חוסר מודעות לחשיבות השמירה על שיניים בריאות ונקיות, או פשוט עצלות לשמה, כדאי מאוד כי תתחילו לפעול על מנת לשמר את אלה הקיימות. ויפה שעה אחת קודם. ככל שתקדימו כך תשלמו מחיר קטן יותר מבחינת הכאב הפיזי והעלות הכלכלית שאינה קטנה במקרה של טיפולי שיניים מורכבים.

חשיבות בחירת מברשת שיניים מתאימה לפעוטות

אצל פעוטות מתחיל לו תהליך רכישת שגרת הצחצוח והקניית פעולת צחצוח השיניים אצלם , כבר בגיל מוקדם הינה דבר חשוב ואפילו אקוטי להמשך הדרך מבחינת שמירה על שיני הפעוטות ומניעה של היווצרות תחושות שליליות כלפי נושא הצחצוח ורופא השיניים.
בחרו במברשת שיניים בעלת ראש קטן המותאם לפה הקטנטן של התינוק , כמו כן וודאו כי מדובר במברשת שיניים בעלת סיבים רכים שלא יסבו נזק לשיניים או לחניכיים של התינוק.

חשיבות בחירת מברשת שיניים לבוגרים

כאשר אתם ניגשים אל דוכן מברשות השיניים ברשתות הפארמים השונות, זה די טבעי שקצת תתבלבלו בשל המבחר הרב שנמצא שם. בחירת מברשת שיניים שתתאים לכם תלויה קודם כל בשאלה האם מדובר בשיניים וחניכיים בריאים?

אם כן, אתם יכולים לבחור לפי שיקול אישי שלכם מתוך מגוון מברשות השיניים ה"רגילות" אשר קיימות במבחר של צבעים, חברות ומחירים. אם עדיין אינכם בטוחים איזה סוג לרכוש אתם בהחלט יכולים להתייעץ עם רופא השיניים או עם השיננית שלכם באחד מן הביקורים שם. בחרו במברשת שיניים בעלת גודל שיהיה נוח לאחיזה ולצחצוח השיניים עד לשיני הבינה אליהם הגישה אינה קלה בפרט עם מברשת בעלת ראש שהינה רחב או מרובע מידי.
ברגע בו תרכשו מברשת שיניים נוחה כך גם פעולת הצחצוח תהיה נעימה והצחצוח יהיה נכון ויעיל.

חשמלית לעומת רגילה

חלק מאתנו משתמשים במברשת שיניים חשמלית. רוב מברשות השיניים החשמליות מגיעות עם ראש קטן ועגול דבר המקל במאוד את פעולת הצחצוח וההגעה של המברשת אל מקומות שונים בפה, מה שמהווה יתרון משמעותי למברשת שיניים מעין זו.
חיסרון אחד הוא העלות שאינה תמיד כה זולה, בפרט אם מדובר במברשת שיניים עם בטרייה נטענת או כזו שקוצבת את זמן הצחצוח לזמן המומלץ על ידי רופאי השיניים(שתי דקות). ישנן מברשות שיניים אשר עבורן יש צורך בבטרייה רגילה, דבר שיכול להיות יקר אם החלפת הבטרייה הינה תכופה, לעומת זאת המחיר של המברשת החשמלית מסוג זה תהיה נמוכה באופן משמעותי מזו שנטענת.

חשוב לדעת שפעולת הצחצוח ככלל אינה צריכה להיות אגרסיבית, בפרט כאשר מדובר במברשת שיניים חשמלית שיכולה להסב נזק רב לשיניים ולחניכיים בעת שימוש בכוח רב ולחיצה מוגזמת על אזור הפה השונים בעת הצחצוח, ובזאת לקבל את ההפך מדבר שאמור להיות חיובי עבור בריאות חלל הפה שלנו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה