יום שלישי, 30 באוקטובר 2012

הקשר האמיתי בין מים מינרליים לבריאות שלכם


מים הפכו בשנים האחרונות לשם נרדף לבריאות ולשמירה על הגוף. כיום קל יותר לצרוך מים מינרליים, ולכן כדאי להקנות את הרגלי השתייה הנכונים כבר בגילאים מוקדמים ולהגביר את המודעות להבדלים בין מים בריאות לסוגי מים אחרים.

מתכננים לשמור על הבריאות? התחילו משתיית מים

כידוע, שמירה על הבריאות מתחילה בפרטים הקטנים. שתיית מים מינרליים בלבד אינה מספיקה על מנת לחזק את העצמות, לעזור לגוף בהעברת החמצן ולשמור על איזון. מים בריאות חייבים להיות חלק מהתפריט התזונתי, יש לשלב אותם בהכנת ארוחות ומתכונים ובעיקר להקפיד על גישה נוחה אליהם. ניתן לעשות זאת באמצעות הצבת מתקני מים על השיש או במטבח ולהסביר לילדים על צריכת מים נכונה. הורים אשר שותים כמויות מים גדולות מספקים דוגמא אישית ונהנים מתוצאות.

איזון נכון בין צריכת מים לתזונה

שתייה נכונה מבוססת על גיל ועל תזונה. דיאטנים ממליצים על שילוב שתיית מים עם ארוחות, גם במהלך שעות הבוקר והערב. בנוסף, יש לצרף שתייה של מים בריאות אל פעולות גופניות. מיותר לציין שבקבוק מים מינרליים הוא חלק בלתי נפרד מהליכה לחדר כושר או מפעילות ספורטיבית, בכל גיל ובכל מזג אוויר. המים משלימים את הנוזלים שמפסיד הגוף וכך תורמים לאיזון ולתחושה רעננה יותר.

התרומה של המים לאיכות החיים

הקשר בין מים לבריאות אדוק יותר מכפי שנהוג לחשוב. כולנו רגילים לשתות מים כחלק אלמנטארי מהחיים, אך רק מעטים מפנימים מה המשמעות של מחסור בנוזלים. בני נוער אשר מקפידים על שתיית מים מונעים בכך הופעת פצעונים, מבוגרים השותים מים בתדירות גבוהה משפרים את יכולת הריכוז ושילוב של מים מינרליים בהכנת תחליפי חלב לתינוקות מצמצמת את כמות הפלואוריד.

הבריאות שלכם מתחילה במים

אדם המעוניין לשמור על בריאותו חייב להיות קשוב לצרכי הגוף. קל לעשות זאת כאשר מקורות המים זמינים ונוחים, כמו למשל בעזרת הצבת מתקני מים במטבח או בבית. כאשר יוצאים מהבית עדיף להצטייד בבקבוקים מלאים ולא לוותר על הפסקות שתייה. מים בריאות הם נוסחה המבטיחה רמת חיים גבוהה בכל חודשי השנה ולא רק בקיץ. למרות שהחודשים החמים מעודדים שתייה, הגוף מאבד נוזלים לעיתים גם מבלי שנשים לב לכך.

הרבה יותר מתחושת רוויה

שתיית מים בריאות לא רק מרווה אלא גם מפחיתה את הסיכון לסרטן המעי הגס, למחלות לב ולעלייה במשקל. המים חשובים בתקופת ההיריון, ובעולם המערבי ההתייבשות היא הגורם מספר אחד לעייפות. למרות שכמות המים הרצויה לשתייה משתנה בין ילדים, בני נוער ומבוגרים, אפשר לזהות את הכמות הנכונה של המים בגוף על פי צבע השתן. התייעצו עם רופאים לגבי שתיית מים מינרליים בכמות נכונה, בדקו מה היא רמת הצריכה המתאימה לכם ושפרו את איכות החיים. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה