יום שלישי, 30 באוקטובר 2012

מה צריך לדעת על בריחת שתן אצל גברים?


נהוג לומר כי נשים נמצאות ברמת סבירות גבוהה יותר לתופעת בריחות שתן, אבל האמת היא שלא מעט גברים מתמודדים גם הם עם מצב כזה. נזק עצבי עשוי  לפגום בתקשורת בין המוח לבין שלפוחית השתן ולאחר מכן להביא להתדרדרות במצב עד לדליפה בלתי רצונית של השתן. אולם יחד עם זאת, רוב המקרים של בריחת שתן בקרב גברים נובעים מבעיות בבלוטת הערמונית. בריחת שתן אופיינית בעיקר לגברים מבוגרים מעל גיל 55, אך ניתן להתמודד עמה. הדרך הנכונה לעשות זאת היא לערב גורם מקצועי ועדיף מוקדם ככל האפשר. על הרופא המטפל לזהות את שורש הבעיה ולעזור למטופל להתגבר על המבוכה.


ההיבט הפסיכולוגי של בריחת השתןחשוב להתעכב על האספקט הפסיכולוגי והמנטאלי של בריחת שתן בקרב גברים. חלק גדול מאוכלוסיית הגברים מעדיף להסתיר ולהתעלם מתסמינים המעידים בוודאות בריחת שתן, לרוב בשל שיקולים לא נכונים. הסתרה של בריחת שתן גברים עשויה להחמיר את המצב ולהביא להשלכות בלתי הפיכות. על הגברים לזכור כי בריחת שתן היא בעיה פופולארית בכל רחבי העולם, והדרך היחידה להתגבר עליה היא לאמץ דרכי התמודדות נכונים. בשלב הראשון של זיהוי בריחת שתן גברים אפשר להסתפק ברכישת מוצרי ספיגה או מוצרים ייעודיים להקלה ולשיפור המצב. בשלבים הבאים ניתן לבצע גם פעולות פיזיות כמו תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן, להקפיד על תזונה נכונה ולשתות כמויות מספיקות.


איך משוחחים על בריחת שתן?שיחה עם קרובים או בני משפחה על בריחת שתן גברים צריכה להתבצע בזמן ובמקום המתאימים לשני הצדדים. עדיף לעשות זאת בצורה אינטימית, לבחור סביבה שקטה ולתכנן מראש את הלך הרוח. יש להסביר את אופי המצב ואת המשמעות שלו, מבלי להסתיר פרטים חשובים. קבלת עזרה במצב של בריחת שתן גברים היא צעד חיוני בדרך לשיפור המצב. במקביל, יש לשתף את הצד השני בסוגי הטיפולים הקיימים ולאפשר העלאת שאלות. אין צורך להגזים בהערכת המבוכה וניתן לנצל את ההזדמנות על מנת לחזק את ההבנה וקשרי האמון.


התמודדות עם בריחת שתןבעיה נוספת של בריחת שתן אצל גברים היא התמודדות בזמן שעות העבודה. ישנם פתרונות מודרניים המתאימים לסגנון החיים ולצרכים של כל אחד, גם אלו העובדים במשך שעות ארוכות. בנוסף, עדיף להימנע ממשקאות המכילים קפאין ולבצע תרגילים גם במשרד. הסרת תאונות של בריחת שתן גברים יכולה להתבצע בעזרת לבישה של בגדים כהים, שמירה על גישה מהירה לשירותים ושימוש בפולימרים בעלי כושר ספיגה. מצב זה אמנם אינו אידיאלי, אך הוא עוזר להפנים את בעיית בריחת השתן. התרגילים עשויים להביא לשיפור כבר לאחר מספר שבועות, אך יש לקחת בחשבון את סוג חולשת השלפוחית, את הגורמים ואת המאפיינים הספציפיים של כל גבר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה