יום רביעי, 28 בנובמבר 2012

רכישת נעליים מתאימות לסובלים מבעיות גב


אחוז לא קטן של אנשים יסבול בעתיד או כבר סבל מכאבי גב. מדובר בבעיה לא פשוטה אשר יכולה לשתק אותנו לחלוטין, כאשר כל תזוזה שאנחנו מנסים לבצע מלווה בכאב רב. כאבי גב יכולים  לקרות מכל מיני סיבות כמו בעיה זיהומית, בעיה שנוצרה כתוצאה מטראומה(תאונה) או כאבי גב ניווניים.
כל בעיה לחודה, ויש לבדוק בהתאם לסוג הכאב, המיקום שלו וההיסטוריה הרפואית של המטופל, מהן יכולות להיות הסיבות לכאב ולפיכך גם להתאים את הטיפול עבורו.

לכאבי הגב יכול להיות גם קשר ישיר לסוג נעליים אותם אנו בוחרים לנעול מידי יום לעבודה, לפעילות ספורטיבית או לבילוי. נעליים שאינם טובות עבורנו, יצרו למעשה עומסים עם הרגליים ועל הגב, יחד עם מנח לא טבעי של השלד עומסים אלה יבואו לידי ביטוי בכאבי גב ורגליים. בפרט אם נשהה בנעליים כאלה למשך רב של שעות במהלך היום.

בחירה של נעליים בריאות לגב


נכון, בדרך כלל הדברים הראשונים אותם אנו בוחנים כאשר אנו באים לבצע רכישה של נעליים הוא המראה והמחיר. אם נבין כי איכות החיים שלנו עלולה להיפגם ברגע בו נבחר בנעליים שאינם טובות עבורנו ויכולות לגרום לנו לכאבים באזורים שונים , נקפיד הרבה יותר לבחון גם את איכות הנעליים, מעבר להיותן מותג המיוצר מעור אמתי .

בחנו את משקל הנעליים. נעליים כבדות מידי יצרו מאמץ על הרגליים ועל הגב בשל הצורך לשאת משקל רב גם ברגליים, מעבר למסת הגוף שלנו... תמיד חשוב לנעול את הנעליים, בשתי הרגליים ולטייל ברחבי חנות הנעליים. באופן זה אנו יכולים לשים לב לשני דברים, ראשית הביטו במראה ובדקו האם הגב שלכם מקבל קימור חזק יותר כתוצאה מהמבנה של הנעל, אם כן מדובר בנעליים שאינן מתאימות לכם ויצרו כאב לאחר שעה של נעילה.

שנית, יש לבדוק בשעת ההליכה והעמידה בהן כי הנעליים אינן לוחצות או מכאיבות לנו בשום צורה.
נעל שאינה נוחה בתחילה, לא תהא נוחה גם לאחר מכן, לא משנה כמה זמן ייקח להן להתרחב, ההתרחבות תהיה על חשבון הבריאות שלנו תוך כדי כאבים ופצעים שייווצרו לנו באותן נעילות ראשונות. נעליים יכולות להיות לא נוחות גם טרם קמנו לעמידה. במקרה כזה מיד הסירו אותן מהרגליים ומדדו נעליים אחרות. איך אפשר לסייע לנעליים שלנו להיות אף יותר נוחות ובריאות לגב  ולרגליים שלנו?

תמיד גרבו גרביים שלא יצרו לחץ מיותר על הרגליים, שיהיו מבד נושם ונעים כך שהיציבה שלנו לא תהיה משובשת בשל חוסר נוחות. אם מדובר בפעילות ספורטיבית, התאימו את הנעליים אל ענף הספורט הרלבנטי , כמו נעליים עם בולמי זעזועים העשויות מבד נושם עבור ריצה. בדקו האם הרגל שלכם מצריכה שימוש במדרסים אשר מותאמים אישית ומסייעים ביצירה של מנח טבעי יותר עבור כף הרגל ויוצרים מנח יציב עבור עמוד השדרה שלנו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה