יום רביעי, 28 בנובמבר 2012

אזורים רגישים בחלל הפה לטפל בהם בהתאם


שיניים רגישות הינה תחושה ממש לא נעימה ואפילו כזו שכואבת. כל מי שחווה מציאות של חניכים רגישות, יודע עד כמה מדובר בבעיה שיכולה להפריע בהתנהלות היומיומית, החל מנשימה של אוויר קר בימי החורף ועד לשתייה של משקה חם בשעת ערב , כל אלה מלווים בכאב טורדני שמוציא את החשק והטעם מכל אלה. מה למעשה גורם לרגישות כזו בשיניים שלנו? חשיפה של דנטין השיניים.
חשיפה של שכבת הדנטין נוצרת כתוצאה מכל מיני תהליכים אשר עוברים על השיניים והחניכיים והחשיפה הינה התוצאה הסופית.

הגורמים לחשיפה של הדנטין -


בלאי – החל מאמצע שנות העשרים ועד לתחילת שנות השלושים לחיינו מתחיל תהליך טבעי של בלאי של השיניים. לכן בתקופה זו כדאי מאוד לבצע הקפדה יתרה לגבי צחצוח נכון של השיניים , מידי יום , פעם אחת בבוקר ופעם נוספת לפני שאנחנו הולכים לישון.

צחצוח אגרסיבי- לפעמים אנחנו לא ממש שמים לב כי אנו מפעילים לחץ רב מידי על המברשת בעת צחצוח השיניים. באפן זה, לאחר תקופה בה נהגנו לצחצח בצורה שגויה זו, אנו נתחיל לחוש ברגישות בשיניים. צחצוח צריך להיות עדין אך יסודי לזמן של שתי דקות, תוך שימוש במברשת שיניים שהסיבים שלה אינם קשים מידי.

הלבנת שיניים- לעיתים , לאחר ביצוע של הלבנת שיניים, השיניים יהיו רגישות לזמן מה, בתקופה הזאת ניתן לבצע שימוש במשחת שיניים לשיניים רגישות, עד אשר הרגישות תחלוף.

נסיגת חניכיים – נובעת מהחמרה של מחלת חניכיים או מצחצוח לא נכון , הנעשה בצורה תכופה מידי, או בעקבות צחצוח שיניים אגרסיבי מידי.

אופן הטיפול ברגישות


דרך נהדרת להחזרת החיים אל מסלולם, הינה שימוש במשחת שיניים שיוצרת שכבה מגינה מעל הדנטין החשוף ועוזרת לאלו הסובלים משיניים רגישות לאכול ולשתות ללא חשש. אם אתם לא בטוחים באיזה סוג של משחת שיניים להשתמש אתם יכולים לפנות אל רופא השיניים או השיננית על מנת שימליצו לכם איזו משחת שיניים לרכוש שתהיה הכי יעילה עבורכם.

יש להתמיד בשימוש במשחת שיניים מתאימה למצב השיניים הרגיש, הטיפול שהיא מעניקה הינו זמני ומתמשך כל עוד נמשיך לצחצח עם אותה משחה. מעבר לכך חשוב ביותר לבצע ביקורת אצל קופר השיניים אשר יוודא כי אין לנו מחלת חניכיים או בעיה אחרת אשר מצריכה טיפול נוסף מלבד הטיפול בשיניים הרגישות, שזו למעשה התוצאה של בעיה כזו או אחרת בפה.

מרגישים צורך למידע נוסף? הקליקו למידע נוסף לדרך לחיוך בריא ותוכלו לגלות שפע של טיפים והכוונה לפה בריא ושיניים עוד יותר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה