יום שני, 26 בנובמבר 2012

לשמור על בריאות השיניים


בניגוד למזונות טעימים מאד שאנחנו אוכלים, אבל שהם מזיקים לשיניים שלנו, להלן רשימה של שבעה מזונות שהם בריאים מאד לשיניים ולחניכיים שלכם.
לכן, בפעם הבאה שאתם יוצאים לקניות, כדאי לכם לקנות מצרכים אלה. מאכלים אלה יכולים לחסוך לכם את הכאב בעתיד כתוצאה מבעיות שיניים ולחסוך לכם את הצורך בטיפולי שיניים מורכבים ויקרים באמצעות השתלת שיניים וטיפולי שיקום פה אחרים.
לפניכם רשימה של מזונות שכדאי לכם לקנות כשתצאו בפעם הבאה לסופר:


·         תה ירוק – לתה ירוק יש יתרונות בריאותיים מדהימים, כך שאין זה מפתיע שהם טובים גם לשיניים שלכם. תה ירוק מכיל נוגדי חמצון שמסייעים להפחתת הסבירות למחלות חניכיים ולעששת. בנוסף, רובו של התה הירוק מכיל גם פלואוריד, שהוא אחד החומרים החשובים במניעת עששת.

·         סלרי – סלרי נותן לכם הזדמנות ללעוס קצת יותר, ותהליך הלעיסה יוצר הרבה רוק. הרבה רוק טוב לבריאות הפה, בגלל שהוא מנטרל את החיידקים שגורמים לעששת.

·         בצלים – בצל יעיל יותר כאשר אוכלים אותו חי. הבצלים מכילים תרכובות גופרית אנטי בקטריאליות חזקות מאד, ותרכובות אלה הורגות חיידקים מסוימים, כולל את אותם חיידקים שמקדמים עששת ושחיקה של השיניים.

·         ירקות – ירקות שמכילים ויטמין A כמו גזר וברוקולי חיוניים ביותר לתזונה של כל אחד והם גם עוזרים ליצירת האמייל בשן.

·         פירות – פירות שמכילים וויטמין C כמו הדרים, תפוחים וקיווי הם קריטיים לבריאות רקמת החניכיים. מחסור בוויטמין C עלול לגרום לחניכיים רגישות שיהיו פגיעות יותר למחלת חניכיים, ובסופו של דבר יגרמו לנשירת שיניים ולצורך בטיפול באמצעות גשרים או השתלת שיניים.

·         גבינות – הגבינות תורמות ליתרונות רבים לשיניים שלכם, כך שכדאי לכלול אותם בתזונה שלכם גם אם אתם ממש לא אוהבים גבינה. לגבינות יש כמות גבוהה של פוספט וסידן. חומרים אלה עוזרים לבנות מחדש את זגוגית השיניים והורגים את החיידקים בפה שמובילים לעששת ולמחלות חניכיים.

·         חלב ויוגורט – חלב ויוגורט לא ממותק הם בעלי חומציות נמוכה והם דלים בסוכר. זה נהדר כי המשמעות היא פחות עששת. הסידן בחלב גם מחזק את השיניים הבריאות.

אלה הם שבעה מזונות שיעזרו לכם לטפל בשיניים ובחניכיים שלכם, ובהחלט למנוע מכם סבל וכאב שכרוך במחלות הפה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה