יום רביעי, 28 בנובמבר 2012

ניקוי שיניים נכון בהווה טיפול מונע לעתיד


חשוב לנו לשמור על הבריאות שלנו. כדי להיות בריאים אנחנו שומרים על תזונה נכונה וגם מבצעים פעילות גופנית לפחות שלוש פעמים בשבוע. כל זה על מנת למנוע מצב של חולי שיכול להתרחש במידה ולא נקפיד על שני אלה ונזניח את הבריאות שלנו. באותו האופן חשוב מאוד לשמור על מצב היגייני של הפה שלנו. במידה ולא נקפיד לצחצח בצורה קבועה ונכונה , אנחנו למעשה לא נבצע פעילות אשר יכולה למנוע מחלות חניכיים ובעיות בשיניים כמו עששת.

צחצוח נכון יתבצע עם משחת שיניים ומברשת שיניים, מידי יום, פעם אחת בבוקר ופעם אחת לפני שאנחנו הולכים לישון. צחצוח של השיניים צריך להיות במשך של כשתי דקות על מנת להשיג את היעילות הטובה ביותר. אלל תבצעו צחצוח תוך שימוש בכוח, צחצוח כזה רק יוביל לשחיקה של השיניים ולפציעה של החניכיים.

בחירה של כלי צחצוח מתאים


איזה כלי צחצוח לבחור? זה גם דבר חשוב אליו יש לשים לב כמו שאתם בוחרים מוצר של ג'ילט עבור עור הפנים הייחודי שלכם. אם גם אתם מתבלבלים והולכים לאיבוד בין כל המבחר העצום של משחות ומברשות שיניים, כדאי מאוד לשים לב למה שלכל אחד מהם יש להציע עבורכם, אבל אם אין לכם מקרה של שיניים רגישות , אתם בהחלט יכולים לבחור כל אחת מן אלה המופיעות מולכם לפי רצון אישי. מלבד זאת שימו לב כי המברשת בעלת סיבים רכים וכי הראש שלה לא גדול מידי לפה שלכם מכיוון שאתם צריכים כי בעת הצחצוח תוכלו להגיע עם אותו ראש צחצוח למקומות נסתרים ורחוקים בפה. אתם גם יכולים לבחור במרשת שיניים חשמלית אשר בדרך כלל מגיעה עם ראש צחצוח קטנטן והופכת את הצחצוח לקל ופשוט.

פניה לגורם מקצועי – בצעו ביקורת


לפחות פעם בשנה גשו אל השיננית לבצע ניקוי של אבנית ובחינה של מצב השיניים והחניכיים.
גם אם תשמרו על צחצוח נכון, עדיין מצטברת לנו אבנית על השיניים וזה יוצר פתח לבעיות אחרות, במידה והיא לא תוסר. מעבר לכך חשוב לגשת אל רופא השיניים לשם ביצוע של בדיקה של השיניים, גם אם אין לכם כאב שיניים או שאין כל בעיה אחרת שיכולה לשלוח אתכם בכאבים אל רופא השיניים, כדאי לכם לגשת לביצוע של ביקורת ובכך רופא שהשיניים יכול לאתר בעיות בחניכיים או בשיניים עוד בראשיתן ובאופן זה למנוע החמרה.

הפתרון הכי טוב לכל בעיות הפה, החניכיים והשיניים היא בראשית כל מניעה. כאשר מבצעים את כל הנדרש על מנת לשמור על הפה שלנו נקי ובריא, אנו למעשה חוסכים לעצמנו הרבה כאב פיזי וכן הוצאות כספיות שרק הולכות וגדלות במידה ולא מטפלי בשיניים בצורה נאותה לאורך של תקופה .

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה