יום רביעי, 28 בנובמבר 2012

גלידות ומתוקים בוחרים את הבריאים


הרבה אנשים אוהבים מאכלים מתוקים. כיף לאכול משהו מתוק בתור נחמה לאחר יום עבודה ארוך ומלחיץ, או בתור מנת קינוח לאחר ארוחת גורמה במסעדה בה אתם חוגגים יום הולדת או כל אירוע אחר. בימי הקיץ החמים, חלק בלתי נפרד כמעט עבור כל אוהבי המתוקים, הם שלגונים. מדובר בממתק קריר ומתוק אשר גם מספק את הצורך במשהו מתוק וגם עוזר לנו להצטנן טיפה מן החום המעיק שהקיץ מביא עימו.

כעיקרון, גלידות שלגונים והדומים להם נחשבים כממתק לכל דבר. אך נברור את השלגונים בקפידה, נוכל למצוא כי ישנם כאלה אשר מכילים מרכיבים תזונתיים אשר יכולים להיות טובים ובריאים , בפרט כאשר אנו רוכשים את אותם שלגונים עבור הילדים בבית. גם כאשר אנו כבר החלטנו לרכוש שלגונים ולפנק אותנו ואת הילדים בבית, יש כמה דברים אשר כדאי לשים אליהם לב, על מנת שרכישה זו תהיה חכמה ובריאה.

מה יש לבדוק טרם קנייה של שלגונים ?


דבר ראשון אליו יש לשים לב, הוא לכמות של הקלוריות עבור כל יחידה. רצוי שלא לעבור את הכמות המומלצת עבור שלגון, שהינה עד מאה קלוריות. שנית, בדקו האם כמות השומן/ שומן רווי הינה גבוהה. בחרו בשלגונים שהינם בעלי הכמות הנמוכה ביותר של שומן רווי מבין שלל השלגונים שנמצאים במקרר. צבעי מאכל. מכיוון שמדובר בילדים ישנה חשיבות יתרה לנושא צבעי המאכל אשר אינם בריאים ואף מסוכנים .

בחרו דבר ראשון במוצרים שאין בהם צבעי מאכל בכלל, לאחר מכן ניתן לבחור בצבעי מאכל אשר מבוססים על רכז של פרי , האחרונים ברשימה הינם שלגונים אשר מכילים צבעי מאכל טבעיים.
מכל סימון אחר יש להימנע לחלוטין. אם תשימו לב, תגלו כי אף בחלק מן השלגונים יש תוספות של ויטמינים וסידן. באופן זה אתם יכולים לסגור את המנה המומלצת של המרכיבים התזונתיים עבור הילדים וגם להעניק להם פינוק טעים בתור ארוחת ביניים צוננת ומתוקה.

בריאות מתוקה גם עבור מבוגרים


גם עבור המבוגרים אין שום סיבה שתהיה חריגה מן השמירה על הבריאות כאשר רוכשים דברי מתיקה או שלגונים. מעבר לכל הפרטים שצוינו למעלה, ניתן גם לבחור במתוקים אשר בעלי סימון של איל , אשר מתאימים עבור אלה אשר סובלים מסוכרת. מדובר במוצרים שהם ללא תוספת סוכר, לייט או דיאט עם סימון של איל שמגיעים במבחר של טעמים ומגיעים גם עם מעט מאוד קלוריות, כך שאם אתם נמצאים בדיאטה, אין שום סיבה שלא תיהנו ממשהו מתוק, מידי פעם בפעם.

דרך נהדרת לעשות ביקורת על המרכיבים של השלגון שלנו היא להכין אותם בעצמנו!
קיימים אינספור של מתכונים קלים להכנה, ואביזרים אשר בהם ניתן להקפיא את השלגונים במקפיא.\כך גם מדובר בשלגון טעים ובריא , וגם אתם יכולים להכין את הפינוק המתוק יחד עם הילדים וליצור חוויה נהדרת של עשייה משותפת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה