יום ראשון, 2 בדצמבר 2012

עורך דין נזיקין בתחום הרפואה – כיצד הוא יכול לסייע


קיימים מקרים שונים בתחום הרפואה המצריכים את עזרתו של עורך דין נזיקין, המתמחה בכך. מקרים כמו רשלנות רפואית, למשל, בהם נגרם נזק למטופל כתוצאה מטיפול שאיננו הולם, הינם מקרים מורכבים מאד שעורך דין, שאיננו מכיר את התחום מקרוב, סביר שיתקשה להתמודד איתם. ולכן, חשוב לפנות אל עורך דין בעל ניסיון בתחום, אך יותר מכך, חשוב שיהיה זה עורך דין המתמחה בנזיקין הקשורים לתחום הרפואה.


מהו עורך דין רשלנות רפואית ולשם מה צריך אותובמקרים בהם נגרם נזק למטופל, בין אם על ידי הרופא שלו, על ידי הצוות הרפואי או כל גורם אחר המייצג מוסד רפואי כלשהו, יכול המטופל לתבוע את הגורם לנזק ולקבל פיצוי על כך. לשם כך הוא זקוק לעזרתו של עורך דין, המתמחה בתחום הנזיקין הקשורים לעולם הרפואה. עורך דין זה, בעל התמחות בתחום הרשלנות הרפואית, מייצג את המטופל שנפגע מול בית המשפט לאורך כל הדרך ופועל למען מימוש זכויות וקבלת הפיצוי ההולם בגין הנזק שנגרם לו. תחום זה של רשלנות רפואית, או נזיקין ברפואה, הינו תחום מורכב מאד. רשלנות רפואית יכולה להיות מוגדרת כטיפול לא מתאים שהוצע למטופל, בחינת תוצאותיהן של בדיקות שונות באופן שגוי, אי מתן טיפול בעת הצורך או אי יידועו של המטופל באשר לפרטי הטיפול המוצעים לו.
במקרים כאלה חשוב לפנות אל עורך דין זה על מנת לקבל ייצוג מתאים ולהגיש את התביעה לבית המשפט. חשוב לזכור שלא כל פעולה, הנראית כפעולה שגויה, יכולה להיחשב כרשלנות רפואית. בעזרת הידע שצבר והיכולת המקצועית שלו, יכול עורך הדין לבחון את טענותיו של המטופל הפונה אליו ולצד ראיות שונות שהוא אוסף להוכיח כי אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית המצדיק הגשת תביעה. ייתכנו מקרים בהם יחליט עורך הדין שהוא איננו מעוניין לייצג את המטופל שכן לאור ניסיונו בתחום, אין המדובר במקרה של רשלנות רפואית ולכן אין טעם להגיש תביעה לבית המשפט. אולם, חשוב בכל מקרה, להתייעץ איתו ומוטב כמה שיותר בסמוך למקרה עצמו על מנת לבחון את אופן ההתנהלות המתאים ביותר.


כיצד לבחור את עורך הדין המתאיםכשבוחרים עורך דין נזיקין בתחום הרפואה חשוב לוודא שמדובר בעורך דין המתמחה בכך. תחום הרשלנות הרפואית הוא תחום מורכב מאד, שכן מדובר בעולם הרפואה שגם כך מסובך במיוחד. חשוב שיהיה זה עורך דין בעל ניסיון בהגשת תביעות נזיקין דומות, עורך דין בעל יכולת מקצועית גבוהה וכן כזה שניתן לבטוח בו לאורך כל הדרך. עורך הדין אמור לייצג את לקוחותיו וחשוב שתהיה כימיה ודינמיקה טובה איתו ומולו. מומלץ גם לפנות אל לקוחותיו הקודמים ולשמוע מהם על מידת שביעות רצונם מהשירות שהוא נתן להם ומתוצאות התביעה. כך אפשר לבחור את עורך הדין המתאים ולזכות בייצוג הולם. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה