יום שלישי, 25 בדצמבר 2012

טיפים לשמירה על בריאות מצוינת

לכולנו חשוב לשמור על הבריאות, אנחנו יודעים שזה חשוב, אולי התחום החשוב ביותר בחיינו, ובכל זאת פעמים רבות אנחנו עסוקים ועמוסים כל כך שנושאים הקשורים לבריאות שלנו נדחקים לסוף רשימה של הדברים שיש לנו לעשות במהלך היום או השבוע. בכדי לשמור על בריאות באופן מתמשך ועקבי יש כמה דברים שחשוב לזכור לעשות על בסיס קבוע בכדי לוודא שאנחנו שומרים על עצמנו ולא מזמינים בעיות בריאות שיהיה קשה לנו מאד להתמודד איתן בהמשך הדרך.

ביקורים אצל הרופא


בכדי לשמור על בריאות אופטימלית חשוב תמיד בתור התחלה לערוך בדיקות תקופתיות אצל הרופא או הרופאה שלנו. בדיקות שנתיות או חצי שנתיות הכוללות בדיקות דם כלליות, יעזרו לנו לוודא שהבריאות שלנו תקינה או למצוא דרכים לשפר אותה יותר בעקבות גילוי של תופעות כמו לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, מחסור בברזל או בוויטמינים שונים ועוד. רופא משפחה טוב יעזור לנו לבדוק על מה כדאי לשים דגש בהתאם להיסטוריה הרפואית שלנו ושל המשפחה שלנו ויציע בדיקות והרגלים שכדאי להקפיד עליהם.

תזונה נכונה


מעבר לבדיקות כלליות ולנושא של בדיקות דם יש עוד מספר דברים שאנחנו יכולים לעשות בכדי לוודא שאנחנו שומרים על בריאות טובה ככל הניתן. הנושא הראשון הוא כמובן תזונה. לאוכל שאנחנו מכניסים אל הגוף במהלך היום יש השפעה עצומה על הבריאות שלנו ועל התחושה הכללית. מחקרים רבים מן השנים האחרונות מראים כי כמות גדולה מאד של ירקות וכמות מתונה של פירות הנם חשובים מאד לבריאות וההקפדה על תזונה עתירת ירקות יכולה בהחלט להשפיע לטובה על הבריאות שלנו אחרי התייעצות עם תזונאים כמובן.

לשמור על כושר


מעבר לתזונה, חשוב מאד גם להקפיד על פעילות גופנית. מומחים רבים מדברים על אימון של לפחות שלוש פעמים בשבוע באורך של שלושים דקות לפחות. פעילות גופנית קבועה תעזור לגוף ותבריא אותו ובנוסף עשויה גם לשחרר חומרים כימיים בגוף שמשפרים את מצב הרוח והחיוניות שלנו. בכדי שיהיה לנו קל להקפיד על פעילות גופנית קבועה, תמיד כדאי לבחור פעילות שאנחנו נהנים ממנה באמת. פעילות שנחמד לנו לעשות תעודד אותנו להקפיד עליה ולא לוותר לעצמנו.

להקפיד על מנוחה


לצד ההקפדה על פעילות גופנית, חשוב גם להקפיד על מנוחה אמתית ומתמשכת לאורך השבוע שלנו. רבים מאיתנו לא שמים לב שמרוב עומס ומטלות אנחנו כמעט אף פעם לא מספיקים לנוח כמו שצריך. שינה טובה בלילה ומנוחה קלה באמצע היום חשובים מאד למצב הבריאותי שלנו. ההקפדה על מנוחה בזמנים קבועים ולאורך מספר השעות שמתאימות לנו יעזרו לנו לשמור על גוף בריא ומצב נפשי רגוע לאורך זמן. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה