יום שלישי, 25 בדצמבר 2012

בריאות ותבלינים


אם תעברו בסופר באזור התבלינים תראו תבלינים מסוגים רבים ושונים הממלאים את המדפים, שלא לדבר על חוות התבלינים הנפתחות חדשות לבקרים בכל מיני מקומות בארץ. במקומות כאלה תחוו את התבלינים בעוצמה רבה יותר. הריח שלהם יהיה פזור באוויר ותערובות רבות של תבלינים יהיו מוצגות בהן.
מה יש בהם, בתבלינים, שהם עוצמתיים כל כך? הם מגרים את כל החושים: ריח, טעם, ראיה, מישוש. כל מה שמשדר עוצמה משדר גם בריאות והם אכן בריאים. כל אחד בתחום שלו.


התבלינים ידועים מימים ימימה כמביאים בריאות. עמים רבים ניסו להגיע אל התבלינים בכל מיני דרכים ונלחמו עליהם. אגוז המוסקט, לדוגמה, גרם למלחמה בין אנגליה והולנד. מקורם היה לרוב באזורים מרוחקים שהדרך אליהם קשה. כנראה ידעו כבר בימי קדם כי מעבר לטעם יש בתבלינים גם סגולות של בריאות.


הנאה גדולה קיימת בגידול תבלינים באופן עצמאי. גם אם אתם לא גרים בדירת קרקע או דירה עם גינה אתם יכולים לגדל תבלינים. הדבר בהחלט מביא הנאה. כאשר הצמח גדל אצלכם בבית תוכלו בקלות רבה יותר לשלב אותו בתבשילים שאתם מכינים, סלטים ותה. פטרוזיליה למשל משתלבת נהדר במגוון רחב של מאכלים: סלטים, מאכלי בשר ועוד. רוזמרין משתלב נהדר עם תפוחי אדמה בתנור. עלי המרווה יוצאים קראנצ'ים בטיגון והם טעימים לאכילה אפיל בפני עצמם, כמו צ'יפסים. הלואיזה מצויינת לתה, כך גם עלי המרווה, הנענע והמנטה. האזוב (הוא הזעתר) ידוע בטעם שהוא נותן למאכלים בעיקר הים תיכוניים ובסלטים.


מה הם נותנים מבחינת בריאות? הרבה מאוד. כל תבלין תורם לבריאות שלנו בתחום אחר.
הכוסברה טובה לניקוי רעלים מהגוף, הפטרוזיליה תורמת גם היא לניקוי עודפי נוזלים וניקוי חול ואבנים מדרכי השתן, הרוזמרין מטהר ומנקה ואם תשימו מעט משמן הרוזמרין על ראשו של ילדכם, הכינים יתרחקו ממנו (שימו מעט מאוד כי אחרת יתרחקו גם הילדים האחרים..). הרוזמרין מביא בריאות טובה יותר בעזרת ניקוי הגוף מדלקות וזיהומים. אם אתם לפני חתונה ואתם מתוחים ועצבניים, שתו תה עם לואיזה- אין ספק שזה יביא לכם מרגוע. רק הריח של הלואיזה מרגיע ומהנה. האורגנו עוזר לגוף לחזור לבריאות ממחלות החורף: שיעול, צינון וליחה בגרון. פעולתו היא אנטי בקטריאלית.
אם לפני חתונה או בכלל אתם רוצים לרדת מעט במשקל, קחו מן הלימון והאשכולית- הם שורפים שומנים בקיבה ותורמים להרזיה.


התבלינים מביאים כיף וגם בריאות. מאוד נעים לראות את הירוק הזה מתפתח אצלכם בגינה וגם סתם בחדר שיש בו מעט אור שמש. התבלינים אוהבים שמש אך הם יסתדרו גם ללא שמש ישירה. מספיק שתדאגו להם, תשקו אותם ותדשנו ותם מדי פעם. הם כבר יחזירו לכם בריאות ואהבה. בהחלט שווה לנסות כל מיני סוגי תבלינים לפי שימושכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה