יום שבת, 12 בינואר 2013

בריאות


אחד האיחולים השגורים מכל בפי כל מי שרוצה לברך את זולתו הוא האיחול "הרבה בריאות". ביטויים שגורים נוספים הם "העיקר הבריאות" "לבריאות". השימוש התכוף במילה ,בריאות, מלמדת יותר מכל על החשיבות שכל אחד מאיתנו מייחס לנושא הבריאות. ולא בכדי. כל אחד מתעסק כמעט מדי יום בבריאותו. כל אחד נתקל בצורה זו או אחרת בעניין בריאותי כזה או אחר, אצלו או אצל קרוב משפחה, או חבר. בסביבתו הקרובה. בריאות טובה גורמת לאיכות חיים טובה. בעיות בריאות גורמות לאיכות חיים גרועה, למוגבלות, לתעוקות נפשיות ועוד שלל כשלים בחיי היום יום. בעידן המודרני האדם מודע יותר ויותר לענייני בריאותו. הוא יכול להיות במידה רבה מאוד הרופא של עצמו. הוא יכול לסגל לעצמו אורח חיים בריא, שידחה פורענויות בריאותיות כאלו ואחרות. המידע על כל ענייני בריאות נגיש לכל אחד בכל אמצעי התקשורת. בכללם עיתונות, מחשבים, אייפד טלוויזיה ועוד.

מה כולל המונח בריאות


המונח בריאות כולל בתוכו את כל מכלול הדברים הקשורים בגוף ובנפש האדם. החל מבעיות בריאות ישירות כמו מחלות, טיפולים בריאותיים לגוף עצמו, דרך בעיות נפשיות בריאותיות, וכלה בכל מה שקשור למניעת בעיות בריאות. כמו למשל תזונה נכונה, שינה, חופש, פעילת ספורטיבית ועוד. קשת הנושאים העוטפת ומלווה את כל הנושא הקרוי בריאות היא כל כך רחבה, שהיא למעשה נוגעת בכל דבר בתחומי החברה. כל פעילות שאדם עושה קשורה בדרך זו או אחרת לבריאות. עבודה, טיולים, נופש, ספורט, ועוד. בכל מהלך שהאדם עושה, הוא חייב לקחת את הנושא הבריאותי בפרמטר. למשל, עד איזה גבול ספורטאי צריך להתאמץ מבלי לפגוע בבריאות. או, מה הוא יכול לעשות כדי להאריך את זמן הפעילות הספורטיבית, וגם להפוך אותה ליותר בטוחה .וזאת רק דוגמה אחת פשוטה משלל דוגמאות שאפשר להביא.

איך לשמור על הבריאות


כל אדם חייב בראש וראשונה לדעת את מגבלותיו, ובכללם המגבלות הבריאותיות. יחד עם זאת אדם יכול למצוא חומר רב במקומות שונים על נושאי בריאות המעניינים אותו. המקומות הנגישים הם אמצעי התקשורת למיניהם. ישנם מדורי בריאות בעיתונות היומית. ישנו מידע שמופק במוסדות בריאותיים שונים כמו מרפאות ציבוריות ופרטיות, בתי חולים, מכוני מחקר ועוד. ישנן תכניות טלוויזיה שונות ,על נושאי בריאות. ישנו מידע רב שזמין באינטרנט. ואפשר לעקוב אחריו דרך מחשב, אייפד ועוד. תחומי המידע על בריאות מגוונים..תזונה נכונה, פעילות גופנית . פעילות נכונה בחדרי כושר. רפואה קונבנציונלית , רפואה אלטרנטיבית, יוגה, פסיכולוגיה. תחומים נוספים הם ציוד רפואי לסוגיו. טיפולים רפואיים ופרא רפואיים. מידע על רופאים, מאמרים רפואיים ועוד הרבה. כל אלה ואחרים מתכנסים תחת השמיכה והמונח שנקרא ,בריאות,. כל מידע ובמיוחד אם הוא נכון ורלוונטי יכול להיות לעזר לכל אחד במטרה החשובה של שמירה על הבריאות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה