יום שבת, 12 בינואר 2013

מוביל בריאות במערכת החינוך- כאן נמצא עתידנו


בריאות הפכה להיות חלק בלתי נפרד מחיינו. אם פעם אנשים לא ממש שמו לב לבריאותם כי הרגישו שהם "ישארו צעירים לנצח" היום אנשים יודעים שזה ממש לא ככה. מי שלא מקפיד על בריאות, מי שנחשף לשמש כדי לתפוס עוד קצת צבע, כפי שהיו עושים פעם- התוצאות הן הרות אסון. מי שאינו מקפיד על תזונה נכונה, גם אם לא מדובר על עדשים ונבטוטים בלבד, אלא תזונה נכונה באופן כללי- גם כאן התוצאות הן לא נעימות. אנחנו חיים בעולם הטומן בחובו סכנות לא מעטות. חומרים שמתגלים כמסרטנים צצים מכל מיני מקומות ומכל מיני תחומים מתחום התעשייה ועד לתחום המזון. חומרים שנראו לנו פעם תמימים לחלוטין מתגלים כאסון עבור כולנו. אז מה עושים? כל מה שנשאר לעשות הוא לדעת איך למזער נזקים. עושים זאת בעזרת מודעות. את המודעות מגבירים בעזרת קורסים בתחום הבריאות אותם לוקחים.

קורסים בתחום הבריאות הם רבים ומגוונים. קורסים אחדים נותנים לנו ידע תיאורטי שנוכל להשתמש בו, קורסים מסוימים נותנים לנו ידע מקצועי בעזרתו נוכל ליעץ ולטפל  כגון עיסוי רפואי, תזונה, קורסים בתחום הפעילות הגופנית כמו יוגה, פילאטיס ועוד סוגי פעילות גופנית, וגם קורסים בהם נוכל לסייע למי שפחות שפר עליו מזלו והוא כבר חולה, כמו ליצנות רפואית למשל.

קורסים בתחום הבריאות הם בעלי חשיבות רבה ביותר. מוביל בריאות במערכת החינוך הוא קורס חשוב מאין כמוהו. הוא בעצם האימא והאבא של קורסים אחרים בתחום. העברת המודעות לנושא הבריאות לדור העתיד שלנו הוא חשוב ביותר ורואים שהוא כבר מתחיל לתת את אותותיו. מי מכם שיש לו ילדים בבית הספר היסודי ואפילו בגן חובה בוודאי יתקל מדי פעם בהערות על תזונה או על כך שהמשפחה לא עושה מספיק ספורט (נכון שאכילת הברוקולי או יציאה לטיול רגלי בפועל תתקבל בפחות התלהבות אך תמיד מילים לחוד ומעשים לחוד) עם זאת, כבר בעצם השינון וההכנסה לראשם של הילדים עד כמה חשובה הבריאות, עד כמה העישון הוא מזיק ועד כמה חשובה הפעילות הגופנית יש בכך תרומה ענקית.

קורס מוביל בריאות במערכת החינוך כולל גם את תחום הסביבה, הרי בריאות וסביבה הולכים יד ביד זה עם זה, כך שגם פעילויות בתחום הסביבה הנעשות בבית הספר או הגן הן באחריותו של מוביל בריאות במערכת החינוך. הקורס מיועד לאנשים בעלי רקע בהדרכה או הוראה או כאלה המעוניינים לעסוק בתחום. מורים שרוצים לשלב את תחום הבריאות לצד ההוראה יוכלו להיות אחראים על פעילויות בתחום הבריאות והסביבה, שהיום הם רבים בכל בית ספר. ניתן להשתלב בקהילה ולפתוח חוג בתחום הבריאות או הסביבה במתנ"ס השכונתי או ליזום פעילויות בקהילה. במתנ"סים רבים יש אדם האחראי על פעילויות בתחום הסביבתי. מוביל בתחום הבריאות במערכת החינוך יוכל להשתלב במתנ"ס הקרוב לו. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה