יום ראשון, 13 בינואר 2013

בריאות ילדים בחורף


מזג האוויר החורפי כבר כאן ויחד איתו מחלות החורף. הורים רבים דואגים מבעוד מועד לאמצעי חימום בחדרי הילדים ולהצטייד בפרטי לבוש מתאימים עבור ילדיהם לקראת החורף, מתוך מחשבה שאולי הפעם עם הגנה וחימום נכונים החורף יעבור בצורה קלה יחסית וללא מחלות חוזרות ונשנות. אך נראה כי ללא הכנה נכונה של בריאות הגוף וחיזוק מערכת החיסונית כול ניסיון חיצוני לא יוכל למנוע לחלוטין את ההדבקות במחלות חורף. גוף האדם שואף להיות כול הזמן במצב של בריאות, ועלינו כהורים מוטלת המשימה לשמר חוסן זה אצל ילדינו.

חשיבות תזונה נכונה


תזונה נכונה במהלך כול ימות השנה ובימי החורף בפרט, יכולה להגן על ילדכם לשמור על בריאות הגוף   ולתרום ליצירת מערכת חיסונית חזקה. הקפידו להוסיף לתפריט היומי מנה של ירקות בחמישה צבעים המכילים אנטיאוקסידינים לחיזוק הגוף. צריכת ויטמין c הנמצא בפירות דוגמת פירות הדר יכול למנוע את ההדבקות במחלות חורף ואף להחליש את עוצמתה במקרה של הדבקה.  במידת הצורך ניתן למצוא ברשתות ניו פארם מבצעים על ויטמינם לילדים היכולים להוות תוסף משלים לתזונה הטבעית ולחיזוק המערכת החיסונית.

הקפידו על אמצעי אוורור


הנטייה הטבעית במהלך ימי החורף היא לחמם את הבית ולמנוע חדירה של מקורות רטיבות וקור. יחד עם זאת חשוב לשמור על אוורור הבית וליצור תחלופה של  אוויר, שכן  אוויר חם  שאינו מתחדש משמש חממה ובית גידול לחיידקיים שאינם שורדים בטמפרטורות קרות יותר. ניתן לנצל את הזמן בו דיירי הבית כבר יצאו לעיסוקיהם ולדאוג לפחות פעם אחת ביום לאוורור חדריו באופן מלא. אפשר ליזום יציאה מתוכננת מהבית במידה ומזג האוויר מאפשר, שכן השהות בחוץ יכולה אף להועיל לילדכם ולעודד פעילות גופנית בחוץ.

לעצור את הצינון


לא כול צינון הופך למחלת חורף חריפה, אך חשוב להקפיד על מספר כללים אשר יסייעו לכם בעצירת המחלה. במידה וילדכם מגלה סימני צינון מוקדמים דוגמת נזלת או שיעול קל, נסו לחזק את בריאות גופו באמצעים שונים תזונתיים ובמידת הצורך אף תרופתיים. ניתן להשתמש בתמיסות מי מלח לייבוש הנזלת ובתינוקות  קטנים אף להשתמש בשאיבת אף עדינה באמצעות משאבות הנמכרות גם ברשתות השונות. במהלך החורף בתי מרקחת שונים דוגמת ניו פארם מבצעים הנחות על מוצרי החורף וכדאי לעקוב ולהתעדכן בהתאם לצורך.

להימנע מחשיפה מיותרת


ילדים בגיל בית הספר וגני הילדים בפרט נוטים להידבק שוב ושוב גם לאחר החלמתם, ולו בשל העובדה של הימצאותם בקרב ילדים רבים אחרים שייתכן ואפילו מפתחים רק סימני מחלה ראשוניים. לא נורא להחליט כי ישנם ימים בהם אתם מעדיפים להימנע משליחת הילד לגן שרק עתה החלים, גם אם על חשבון יום עבודה. חזקו את בריאות גופו של ילדיכם  ועם שוך הסערה בגן, תוכלו להחזירו בצורה בטוחה ומוגנת. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה