יום ראשון, 3 בפברואר 2013

בישול אוכל בריאות


אחד הטרנדים המובילים כיום בתחום הבישול, הוא המעבר לבישול בריא, שזה אומר שימוש במוצרים אורגניים, ושימוש בטכניקות השומרות על הערך התזונתי של הירקות במידה המקסימלית, שכן, האוכל שאנו צורכים משפיע באופן ישיר על מצב הבריאות שלנו, ולכן כל שינוי בתחום זה הינו משמעותי ביותר.
רבים מאיתנו מבשלים את המזון שהם צורכים , הן עבורם והן עבור שאר בני המשפחה בדרך שבה הם למדו לעשות זאת מהוריהם ולא תמיד זאת נחשבת השיטה הנכונה והבריאה ביותר, ולכן כדי לעשות את השינוי הזה ולגרום לכל מי שאתם מכירים להתחיל לצרוך מזון בריא יותר, הרי ניתן לקחת קורסים לבישול בריא.
במסגרת אותם קורסי בישול בריא, תוכלו להיחשף לטכניקות ושיטות שונות שקיימות בארץ ובעולם, ומאפשרות לקבל אוכל טעים ואיכותי בקלות וללא הרבה מאמץ, כאשר ברגע שמסתגלים לרעיון ולומדים את הכללים הבסיסיים ניתן להגיע לרמת בישול גבוהה וליישם את השיטות בכל האופנים של הבישול והאפייה.
קורסים לבישול בריא מתקיימים במספר מקומות ברחבי הארץ, ניתן באמצעות האינטרנט לאתר קורס כזה במקום הקרוב לאזור מגוריכם או לחילופין לרכוש ספר בישול, אשר דרכו תוכלו ללמוד כיצד לבשל אוכל בריאות, כאשר זה לא יהווה תחליף לקורס עם שף, שבו ניתן לראות את כל הפרטים והשיטות לבישול נכון.


ירקות  ופירות אורגנים או לא ?בשנים האחרונות קיימת גישה לפיה, הירקות האורגנים הם הטובים ביותר לאכילה, וניתן לראות את הפופולריות שיש לירקות הללו לפי חנויות הטבע הרבות שצצו בכל מקום בארץ, המציעות מגוון של ירקות אורגניים לכל דורש. עם זאת, בכל פרק זמן, ישנם מחקרים המוכיחים אחרת לגמרי.
ישנה גישה האומרת כי, העובדה שהירקות האורגנים בלתי מרוססים, הופכת אותם לרגישים יותר, ולא תמיד לבריאים יותר לגוף ולכן מספיק לקחת את הירקות הרגילים שיש בסופר מרקט או בשוק ולרחוץ אותם היטב בסבון ולקבל את אותה התוצאה במינה בריאותית.
לעומת גישה זו, קיימת הגישה שדוגלת בירקות האורגניים משום שאין בהם ריסוס כימי, המזיק לגוף ועשוי לגרום לנזקים בריאותיים בטווח הארוך וכי הרחיצה של הירקות בסבון, לא מצליחה באופן מוחלט להסיר את הריסוס וזאת במיוחד בפירות שנמצאים על הקרקע כמו תותים וכדומה.
הירקות והפירות האורגנים יקרים באופן משמעותי מהירקות והפירות הרגילים, ולכן לא כל מי שרוצה לצרוך אותם, יכול לעשות זאת בפועל וזאת במיוחד באם מדובר במשפחה גדולה, שכן העלות הגבוהה הופכת את כל הרעיון לבלתי אפשרי למימוש ולכן, חלק ניכר מהשיקול באם לקנות ירקות אורגנים או לא הוא גם כלכלי.
בין אם אתם צורכים ירקות אורגנים ובין אם לא, חשוב כי תקפידו לרחוץ אותם היטב, ולשמור על בריאות טובה בשאר האלמנטים האחרים, בשמירה על כושר גופני, מצב רוח חיובי ואנרגיות טובות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה