יום שלישי, 12 בפברואר 2013

מה הן כפפות רפואיות?


לא פעם כאשר אנחנו ניגשים אל נקודות שירות שונות כמו מכוני יופי או אל הקצביה ברשתות השיווק, אנחנו עדים לכך כי העובדים מבצעים את המשימות שלהם תוך כדי לבישה של כפפות מיוחדות שמתאימות לאופי העבודה שלהם.
לבישה של כפפות הינו דבר חשוב מאוד מבחינה היגיינית. באופן זה העובד / נותן השירות שומר על מגע ידיים נקי מחיידקים והיגייני, ולפיכך אין כל סכנה כי יתפתח זיהום אצל מטופל או כי המשטח בו מבצעים תהליך רפואי אינו יהיה סטרילי והעבודה אינה תתבצע בצורה תקינה.

סוגי כפפות רפואיות 

כפפות ניטריל – כפפות מסוג זה מתאימות לעובדים בתחום הרפואי אשר צריכים הגנה על הידיים מפני חומרים מסוכנים אך לא יכולים לשים כפפות מלטקס בשל רגישות או סוג של אלרגיה. כפפות אלה שומרות מפני חירור שלהן בצורה טובה בשל רמת חוזק מיטבית.

כפפות לטקס עם אבקה – כפפות מסוג זה מתאימות עבור עובדים אשר צריכים כפפות לשם שימוש ממושך יותר כדוגמת בדיקות רפואיות, סוג זה של כפפות הינו חזק במיוחד ולפיכך עמידותן גבוהה.

כפפות לטקס ללא אבקה – עבור אלה שלא זקוקים לבידוד של האבקה, כפפות אלה מיועדות לשמירה על הידיים מפני חומרים מסוכנים.

כפפות ויניל – כפפות גמישות אשר מפחיתות את עייפות הידיים גם לאחר שימוש ממושך ועבודה עם הכפפות הללו לאורך זמן, גם בשל המשקל הקל של הכפפות.

כפפות כירורגיות סטריליות -  כפפות אלה מתאימות במיוחד עבור הגנה הנדרשת לצוות רפואי , מפני זיהומים כירורגיים, הכפפות מעוצבות בצורה מחוספסת כזו שתייצר אחיזה נוחה ויציבה של כל אביזר רפואי, יחד עם עיצוב אנטומי שמסייע במניעה של התעייפות הידיים.
כפפות רפואיות מגיעות לרוב במארזים של מאה כפפות אשר מתאימות ללבישה ביד ימין וגם ביד שמאל, יחד עם מידות שונות שמסייעות בהתאמה מושלמת לכף היד של גברים ונשים שהינם בעלי גודל שונה של ידיים.
התאמה נכונה של כפפות מבחינת מידה וכן מבחינת העיצוב והחומרים מהם הן עשויות מייצר סביבת עבודה נוחה ובטוחה יותר עבור המטופלים כמו גם עבור הצוות שמשתמש בכפפות ושומר על עצמו מפני נזקים ופציעות אפשריים.

לסיכום

שימוש בכפפות רפואיות הינו הכרחי ואנו יכולים לאמוד את המקום אליו אנו ניגשים לשם קבלת טיפול, בין היתר, על ידי כך שנראה אם הצוות שמטפל בחומרי העבודה וכן בנו משתמש באביזרים הנדרשים לשם ביצוע העבודה בצורה מקצועית, וביניהם גם הצורך בשימוש בכפפות רפואיות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה