יום רביעי, 20 בפברואר 2013

מקורות הבריאות


שמירה על אורח חיים בריא היא לא משימה פשוטה הדורשת פעולות רבות. המודעות לבריאות תקינה וההשפעה שלה על אורח החיים צברה תאוצה רבה בשנים האחרונות הודות למאמרים וכתבות רבות בתחום. מי שמעוניין לשמור על הבריאות ולשפר את התחושה הכללית ואת המראה הכללי יכול להיעזר באנשי מקצוע מתחום הבריאות ולהפוך את שגרת היום שלו לשגרת יום של אורח חיים בריא הכוללת אכילה נכונה, נטילת ויטמינים ותוספים וביצוע פעילות גופנית שגרתית.


מודעות וידע


אחד התנאים לשמירה על בריאות תקינה ואורח חיים תקין הוא המודעות לחשיבות של הבריאות לגוף ולנפש וכן הידע על מה תורם לבריאות. מגזיני בריאות רבים מעניקים מידע רחב למי שמתעניין בנושא הבריאות ושמירה על אורח החיים באופן כמעט מלא ועיתוני הבריאות השונים מציעים מתכונים ותפריטים לשומרים על תזונה נכונה, כתבות אודות המחקרים האחרונים בתחום הבריאות והשמירה על תזונה וכושר גופני, קופונים ושוברים למכוני הכושר המובילים ועוד סוגים שונים של מידע הדרוש לשמירה על בריאות ברמה גבוהה.


אנשי מקצוע


המודעות לחשיבות של בריאות בעידן המודרני יצרה תחום עיסוק נפוץ מאוד לאנשים רבים העוסקים בתחום הבריאות. נכון להיום ניתן לראות אנשי מקצוע רבים החל מתזונאים ומאמני כושר פרטיים העוסקים בתחום ונותנים שירותים לאנשים המעוניינים לשפר את בריאותם במוסדות שונים החל משירותים במוסדות הרפואיים ועד לשירותים הניתנים באופן פרטי בקליניקות הפרטיות של המטפלים.


בריאות בכל זמן


אחד התנאים ההכרחיים לשמירה על הבריאות לאורך זמן היא התמדה ושינוי הרגלים. שמירה על הבריאות במידה רבה מצריכה שינוי מחשבתי ושינו בהרגלים מצריך התמדה זמן לכן אנשי מקצוע רבים מתחום הבריאות מעדיפים שלא לעשות שימוש במידה דיאטה אלא בביטוי שינוי הרגלי אכילה ואורח חיים בריא.

ישנם אנשים שבמהלך של דיאטה, שעה לאחר כניסת שבת מרגישים שסוף השבוע הוא חגיגה ושוברים את כל הכללים. אכילה מופרזת שעה אחרי כניסת שבת ובמהלך כל השבת יכולה לקלקל שמירה של שבוע שלם ולמנוע את התוצאות במידה רבה ולכן החשיבות של התמדה והתאמת התזונה לכל יום בשבוע בהתאם להרגלים הקיימים היא רבה להצלחת תהליך השינוי.
חשיבות הכושר הגופני
מחקרים רבים הראו כי שמירה על כושר גופני בהתמדה רבה כמו גם שמירה על סדר יום הכולל ביצוע פעילות גופנית מביא לתוצאות טובות יותר לאורך זמן ומהווה יתרון נפשי בנוסף הודות לשחרור החומרים בעת פעילות גופנית האחראים על מנגנון התחושה הכללית הטובה.

 מכוני כושר רבים מקיימים חוגים איכותיים ומהנים למי שמעוניין לבצע פעילות גופנית במקביל להנאה וכך שיעורים כמו אירובי, זומבה, קיקבוקסינג וכדומה מאפשרים למתאמנים ליהנות במהלך ביצוע הפעילות הגופנית במידה רבה. שמירה על תזונה נכונה יחד עם ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע זה המתכון הבטוח לתוצאות אופטימליות ואיכותיות לחיים בריאים וטובים בגוף בריא עם תחושה טובה.  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה