יום רביעי, 6 בפברואר 2013

בריאות ואורח חיים בריא

בריאות טובה היא בראש וראשונה מתכון לאיכות חיים טובה. אין לתאר צורת חיים נורמאלית לאדם ללא בריאות טובה. ללא בריאות טובה אורח החיים של האדם וכל הסובבים אותו משתבש לגמרי. מחלות קלות משבשות אורח חיים לפרקים קצרים. מחלות ארוכות כרוניות ואחרות, יכולות לשבש מהלך חיים שלם, ולהעיב על כל חיי הסובבים אותם. בריאות היא דבר שנרכש. אומרים שגנים טובים יכולים לתת בריאות טובה לכל אחד. אבל לא רק. בריאות טובה היא גם פונקציה של השקעה. צריך כל העת לתחזק בריאות של אדם. התחזוקה הטובה ביותר היא בקטע של מניעת התדרדרות במצב הבריאותי. כמובן במקומות שאפשר להתערב. שמירה על אורח חיים בריא. היא ערובה לבריאות טובה. אורח חיים בריא נמדד במספר מרכיבים. ספורט. חיים ספורטיביים לפי היכולת והצורך. אכילה נכונה. שמירה על תזונה נכונה. הימנעות מלחצים ככל האפשר. יציאה לחופשות וביצוע כל מיני פעילויות להפגת מתחים ושחרור לחצים.

אורח חיים בריא


תושבים רבים בחיפה מאמצים לעצמם אורח חיים בריא. כאשר מדברים על מודעות לכל נושא הספורט, הרי שחלק חשוב בבניית אורח חיים ספורטיבי הוא לפקוד בקביעות מכון כושר חיפה. יש הרבה מכוני כושר בקניינים בקנטרי קלאבים ועוד. באחד מהם יהיה חדר כושר בחיפה שיתאים לצרכים של האנשים בחיפה. בריאות הוא גם שמירה על תזונה נכונה. צריך לאכול במידה נכונה את הדברים הנכונים והמתאימים לגוף. צריך לאכול מזון שיש בו ויטמינים המתאימים לגוף. הרבה ירקות ופירות. צריך להימנע מאכילת מאכלים שמזיקים לגוף. רצוי להימנע מעישון. צריך לטפל בבעיות בריאותיות כאשר הן צצות ולא לחכות שיחמירו. צריך לעשות בדיקות תקופתיות לגילוי מחלות ובדיקות דם שגרתיות. מניעת מחלות באמצעות גילוי מוקדם חוסכת בעיות בריאות רבות . היא חוסכת סבל רב בעתיד ,וגם כספים רבים.

פעילויות שקשורות בבריאות


אפשר וכדאי להתחיל בפעילויות למניעת בעיות בריאות. מדובר כמובן בהימנעות ככל האפשר מלחצים ביום יום. לחצי עבודה שונים. לחצים בתוך המשפחה. אנשים נוטים להעמיס על עצמם מטלות רבות וקשות בו זמנית. כדאי להימנע מליצור לחץ מיותר על הגוף והנפש. הליכה לחוגים טובה ומשחררת. יציאה לבילוי סרט או קולנוע חיונית מדי פעם. צריכה של אירועי תרבות. שיחות נפש , ושיחות אחרות במשפחה ועם חברים. כל אלו עוזרים רבות לנפש. יציאה לחופשות באופן קבוע. בין אם זה לחופשות נופש או לטיולים עושה רבות לגוף ולנפש. וכבר ידוע שנפש בריאה תורמת הרבה לבריאות הגופנית של האדם. לכן כל אחד צריך לשמור על השילוב של ספורט, תזונה ומנוחה לנפש ולגוף. כל זה יתרום למצב של בריאות טובה, ושל יכולת הגוף לתפקד כמו מכונה משומנת לאורך שנים רבות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה