יום רביעי, 6 בפברואר 2013

העיקר הבריאות

עד לפני 150 שנה, הטיפול בבריאותו של האדם היה פשוט, הרופא שהידע שלו לא היה נרחב כמו היום, לא הותיר הרבה ברירה אצל החולים והתמותה הייתה גבוהה. למזלנו, בעשורים האחרונים, נושא בריאות הפכו הרבה יותר מורכבים, המדע התפתח בצעדי ענק ומחקרים בריאותיים החלו להיעשות בהרבה תחומים. אמצעי האבחון הפכו קלים וזמינים יותר, התרופות התפתחו מאוד וכל נושא בריאות הפך להיות קל יותר לרופאים ולאנשי המדע. יש סברה, כי החיים בעולם המערבי הפכו להיות לחוצים, העבודה, המתח, העדר פעילות גופנית, תזונה לא נכונה, כל זה נחשב מבחינת בריאות לאורח חיים לא בריא. כיום ישנן המחלות המודרניות שהן: לחץ דם, התקפי לב אירועים מוחיים, יש אירועים דולים ויש אירועים קטנים מבחינת שבץ מוחי שלא תמיד ניתן להבחין בהם, לכולם יש את אותו מכנה משותף, אורח חיים לא בריא, לחץ וחרדה.

אכילה נכונה ואורח חיים בריא


אכילה נכונה, היא מפתח חשוב לבריאות הגוף, כדאי לאכול רק אוכל בריא ולא מתועש, הארוחה החשובה ביותר ביום היא ארוחת הבוקר, יש לאכול ארוחות קטנות וקבועות ולהמעיט לאכול בשעות הלילה לפני השינה, אכילת ירקות ופירות טריים תורמת בשביל בריאות גופינו. גם פעילות גופנית היא בריאה לאורח חיינו, אנו פחות עייפים ומפתחים את הכושר הגופני שלנו. הכושר הגופני חשוב ללב ולמחזור הדם שלנו, גם הליכה יום יום, יכולה לשפר לנו את ההרגשה הכללית, הליכה גם עוזרת לנו להורדת המתח הנפשי. אנשים שאינם יכולים לישון טוב בלילה, הרופא ממליץ להם לעשות הליכה ערב, ערב, דבר שמשפר את הבריאות ואת השינה הבריאה בלילה.

ניקוי רעלים מהגוף


אנו חשופים כל יום לרעלים בסביבה בה אנו חיים, זיהום אוויר ממכוניות, נשימה של אוויר מזוהם מאזורי התעשייה השונים, שימוש בתרופות ועוד. חשוב לנקות את הרעלים באמצעות הזעת יתר, סאונה ועוד. חשוב לישון לפחות 7 שעות שינה בלילה, דבר שגורם לנו לבריאות, לריכוז ולרוגע. כל שנה כדאי להיבדק לפחות פעמיים, בדיקת דם כללית תשקף לנו את הבריאות, באמצעות בדיקות הדם, נדע אם חסרים לנו וויטמינים ומינרלים בגוף. יש אנשים הסומכים על רפואה טבעית שבאמת הוכיחה את עצמה בשנים האחרונות, הרבה פונים אל נאתורופתים שמסתמכים על תרופות טבעיות. הרפואה הטבעית הגיעה מהמזרח הרחוק וטיפולים שונים כמו דיקור סיני, שיאצו ורפלקסולוגיה הוכיחו את עצמם כיעילים מאוד. יש שמור על אורח חיים בריא, לאחרונה, חלה מודעות בקרב הרבה אנשים בעולם והם החלו להיות בקיאים יותר לגבי המזון אותו הם אוכלים , התרופות אותם הם נוטלים ועלייה בפעילות גופנית. לפי מחקרים, עולה כי תוחלת החיים בשנים האחרונות אכן עלתה בגלל המודעות של האנשים לאורח חיים בריא ולבריאות בכלל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה