יום ראשון, 24 בפברואר 2013

בריאות


העולם המודרני והטכנולוגיות המתקדמות של האינטרנט והמחשב הביאו את המודעות לבריאות הגוף והנפש לעליית מדרגה בקרב אנשים רבים. מחקרים המפורסמים מדי יום וכתבות שונות בנושא הביאו אנשים להבין כי שמירה על בריאות תקינה כמו גם מודעות לאכילה נכונה ופעילות גופנית תורמת לאריכות ימים ולתחושה הכללית. אנשים רבים המעניינים בבריאות יכולים לקבל מידע רב מאתרי אינטרנט שונים העוסקים באופן ישיר או עקיף בנושאי בריאות ופעילות גופנית ואף לקחת חלק פעיל בתכניות בריאות ומודעות לנפש בריאה בגוף בריא.

אפליקציות בריאות

כנגזרת ישירה של המודעות לבריאות ותמיכת הטכנולוגיה בתחומיה בריאות והתזונה הנכונה, גם מכשירי הטלפונים החכמים הפכו בשנה האחרונה לכלי יעיל לקבלת מידע ומעקב אחר צריכת הקלוריות היומית וביצוע הפעילות הגופנית. אפליקציות בריאות שונות כוללות מגוון רחב של כלים ומידע למשתמשים החל ממעקב אחר צריכת האוכל היומית, מעקב אחד כמות הצעדים ביום, עריכת תכנית אימונים ישירה בהתאם לנתונים האישיים ולמצג הכושר הגופני ועוד.

אתרי אינטרנט

רשת האינטרנט הפכה בשנים האחרונות למקור מידע אמין ואיכותי בעבור נושאים מכל התחומים. הודות להתעניינות הרבה ולטרנד הבריאות העולמי, הפכה רשת האינטרנט לאחר המקורות העיקריים לחומרים אודות נושאי בריאות, תזונה וספורט. משתמשים מכל העולם עושים שימוש ברשת האינטרנט על מנת לקבל מידע אודות נושאים בריאותיים שונים על ידי כלים מגוונים ובהם בלוגים, פורומים, אתרים של רופאים ושל קופות חולים, קבוצות חברתיות, אתרים ייעודיים לכתבות בנושאי בריאות וכדומה.

בריאות כדרך חיים

המודעות הגבוהה לנושאי בריאות, תזונה נכונה ופעילות גופנית הביאה לפעילויות וגופים שונים לסייע למי שמעוניין לשפר משמעותית את הבריאות שלו ולהפוך את התזונה הנכונה והפעילות הגופנית לדרך חיים לשמירה על איכות חיים ובריאות ברמה גבוהה. בתי מלון ומסעדות החלו לשלב פעילויות ותפריטים ייעודיים לשומרים על הגזרה ולספק מידע אודות הערכים התזונתיים של המזון, גופים שונים מציעים פעילות ניקוי רעלים או ניקוי מעיים למי שמעוניין לבצע טיהור של הגוף מדי תקופה,
מכוני כושר מציעים מאמני אישיים אשר ינחו את המתאמנים ויבנו להם תכניות אימונים אישיות, תזונאים אישיים או ממוסדים מציעים מגוון רחב של תכניות מעקב וביקורת למעוניינים לרזות ולשנות את הרגלי האכילה ואפילו מקומות העבודה החלו לשלב קבוצות תמיכה לעובדים המעוניינים לשמור על אורח חיים בריא ולשנות את הרגלי האכילה שלהם.

לימודי תזונה

מאחר ונראה כי טרנד הבריאות כובש ישראל והעולם, אחד המקצועות המבוקשים של התקופה האחרונה הוא מקצוע התזונה והנטורופתיה. לאור הביקוש של תלמידים מכל הארץ ללמוד את נושא התזונה באופן מסודר וכמקצוע לעתיד, מכללות רבות בישראל מציעות מגוון רחב של חוגים ומסלולים המכשירים תזונאים לתת שירותי ייעוץ וליווי לאורח חיים בריא. בנוסף ללימודי התזונה, מכללות רבות משלבות את הלימודים יחד עם לימודי רפואה משלימה וקורסים בתחומי הנטורופתיה וצמחי המרפא. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה