יום שלישי, 12 בפברואר 2013

תמיסות לעדשות ראייה – כיצד לבחור את הסוג המתאים


במזל טוב החלטתם להיפטר מזוג משקפי הראייה שלכם ולעבור להרכיב עדשות מגע, אך אתם לא ממש בטוחים איזו תמיסה תהיה מתאימה לעדשות המגע?
קודם כל ראוי כי את ההתאמה לעדשות המגע תבצעו עם אופטומטריסט ולפחות את הרכישה הראשונה או ההפניה לרכישה תבצעו מול אופטומטריסט או רופא עיניים שיוכל להכווין אתכם לרכישה של עדשות מגע מהסוג שיהיה הכי נוח ורלבנטי לעיניים שלכם.

אלו סוגי תמיסות לעדשות קיימות ?


רב תכליתית – כשמה כן היא. על ידי תמיסה אחת ניתן לבצע מספר של פעולות שהן ניקוי, אחסון ושטיפה של העדשות טרם הרכבתן על העיניים. תמיסות לעדשות מסוג זה מתאימות לרוב לשימוש עם עדשות מגע רכות

מי חמצן – חיטוי אנטי בקטריאלי המצריך פעולה נוספת לשם נטרול החמצן מכיוון שאי אפשר לשים מיד לאחר השימוש בתמיסה את העדשות על העיניים אלא לחכות מספר של שעות.

סיילין – שטיפה של עדשות מגע ואחסון לטווח קצר בלבד, אולם שימוש בתמיסות מעין אלה מצריך פעולה נוספת של שימוש בתמיסת סבון לשם ביצוע של פעולת החיטוי.

איך בוחרים את הסוג המתאים של תמיסות ?


לפי סוג העדשות - באופן כללי לכל סוג של עדשות יש גם סוג של תמיסה שמתאים לשימוש עבורן, כך תמיד ניתן לראות כי מסומן על גבי המארז של התמיסות השונות עבור עדשות מגע , לאיזה סוג של עדשות התמיסה מותאמת, לעדשות רכות או לעדשות קשות.

לפי אורח החיים – התאימו את סוג התמיסה בצורה שהכי תתאים לחיים שאתם חיים, כך אם למשל אתם זקוקים לעדשות אשר לא מצריכות השרייה לאורך זמן, חשוב שתבחרו בתמיסה מתאימה שכן זמן ההשריה משתנה מתמיסה לתמיסה וישנן תמיסות אשר מתאימות לשימוש כולל ומקצרות את העבודה עם עדשות המגע לפני ההרכבה ולאחריה.

לפי המלצת האופטומטריסט – אל תנחשו איזה תמיסה תהיה הכי אפקטיבית עבורכם, קבעו פגישה לבדיקה אצל אופטומטריסט שיידע להתאים עבורכם את התמיסות לעדשות וגם את העדשות שתהיינה הכי נוחות ויעילות למצב העיניים שלכם.

לסיכום,
עדשות מגע הינן אביזר לתיקון ראייה בו משתמשים מיליוני אנשים בכל העולם כולו מידי יום ביומו, השימוש בעדשות מגע הינו אינדיווידואלי ולכל אדם יש שימוש בעדשות מגע שונות מאשר לאחר, לפיכך גם השימוש בתמיסות לשמירה ולחיטוי עדשות המגע הינו מגוון ומשתנה.

שימוש נכון בתמיסות ובעדשות המגע כדי לשמור על בריאות העיניים וניקיון העדשות הינו לפי פרמטרים משתנים ,אשר בראש ובראשונה חשוב לבצע שימוש לפי הוראות איש מקצוע כמו אופטומטריסט כדי להשיג את המיטב בשימוש בעדשות מגע.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה