יום רביעי, 20 בפברואר 2013

בריאות ותזונה


בריאות הפכה לנושא חם מאוד בימינו. דווקא השפע בו אנו חיים, העובדה שכדי לבצע את הפעולות המשמעותיות ביותר במהלך היום מספיק לנו לרוב ללחוץ על כפתור, תורמת הרבה לנוחות שלנו, אך האם גם לבריאותנו? כנראה שלא. ידוע שכדי לשמור על בריאות טובה יש להקפיד על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית.


קונפליקט בין התקדמות הרפואה לבין הבריאות



אין ספק שבאופן יחסי האנשים בימינו היא בריאים יותר מאשר בעבר כי מחלות רבות נעלמו מהעולם וגם תוחלת החיים עלתה, אך עדיין ישנן מחלות שצברו תאוצה, ישנן מחלות חדשות שצצו. ממש נראה שמחלות לא נעלמות, הן רק מתחלפות. יש פה מעין פול גז בניוטרל. הרפואה מתפתחת אך עוד מחלה צצה ועוד מחלה צוברת תאוצה ברמות שלא נראו כמותן, הרפואה מתפתחת כדי להתגבר על מחלות אלה, אבל אז צץ "הכוכב" החדש לאותה תקופה. אין ספק שלמוסדות רפואיים רבים יש מיתוג גבוה ולא בכדי. הם עושים עבודה טובה, אך כדי שלא יקרסו אנו, כל אחד מאיתנו צריך לעזור להם.


תזונה נכונה



על מנת לעשות זאת יש לחזור קצת אחורה, לתקופות מוקדמות יותר. ישנה היום מגמה מבורכת של חזרה לטבעי ולבסיסי. אנשים רבים מקפידים לאכול אוכל מבושל, אוכל ביתי שמטבע הדברים יהיה נטול חומרים משמרים למיניהם או כל מיני חומרים גרועים אחרים שעד לא מזמן נהגנו להכניס לגופנו בלי לחשוב פעמיים. תבשילי קטניות, ירקות, מרקים טבעיים, כל אלה הופכים נפוצים יותר בתור ארוחות צהריים בבתים.


טבעי גם באוכל מוכן



כיוון שהמודעות לכל תחום התזונה עלה, גם האוכל המוכן, הקפוא, שעושה לנו חיים קלים יותר וחוסך לנו זמן וטרחה, מתאים את עצמו לתקופה. חברות בעלות מיתוג גבוה בתחום, שרואות את עצמן כהולכות יד ביד עם הצרכן, מתחילות לשים לב לעניין של הכנסת מינימום חומרים לא בריאים לתוך האוכל. החברות יודעות שהצרכן היום לא בולע הכל, תרתי משמע, בלי לבדוק ולשקול היטב כל מזון מוכן הנכנס לביתו. הצבע הירוק שולט היום בהרבה סופרים. נוכל לראות מדפים שלמים של מוצרי בריאות, מוצרים  טבעיים ללא כל חומר שאינו טבעי שהשפעתו עלינו שנויה במחלוקת או ידועה כשלילית. מונוסודיום גלוטומט הוא חומר שסולק ממוצרים רבים, כך גם חומצה זרחתית או צבעי מאכל מסוכנים. גם בקרב מוצרי בשר ניתן למצוא את מלכות הג'אנק, הנקניקיות, כשהן בריאות יותר ועשויות בצורה מוקפדת יותר, נקניק בריא יותר ועוד.


רשתות שיווק



ישנן גם רשתות שיווק שטבעיות ומוצרים בריאים הם האג'נדה שלהן. רשתות כאלה היו בעבר עם מבחר מוצרים מצומצם אך היום ניתן למצוא בהן כמעט את כל סוגי המוצרים, רק כאלה שבהם היתה הקפדה על הכנסת חומרים טבעיים ובריאים בלבד. אין ספק שמגמה זו מבורכת. אנחנו צריכים לעזור לעצמנו ולא רק לסמוך על הרפואה שתציל אותנו בעת הצורך.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה