יום רביעי, 20 בפברואר 2013

טיפים לשמירה על שיניים בריאות


אנחנו דואגים לשמור על הבריאות שלנו, אך האם אנחנו זוכרים לשמור על שיניים בריאות? כל אחד יודע, כי חשוב מאוד להקפיד על צחצוח שיניים פעמיים ביום, בבוקר ובערב, אך, האם זה מספיק? מה עוד אנחנו יכולים לעשות בשביל לשמור על השיניים שלנו?


החשיבות שבשמירה על בריאות השןהשיניים שלנו הם אחד האיברים החשובים ביותר, הם מעניקים לנו את היכולת ללעוס את המזון ולעכל אותו, אך הם גם בעלי אספקט חזותי חשוב ומוספים לנראות שלנו. כאב שיניים הוא מאוד לנעים, כך גם טיפולי שיניים. על אף התחליפים השונים לשיניים טבעיות, כל רופא יגיע לכם, כי אין כמו שיניים בריאות וטבעיות, ולכן, חשוב מאוד לשמור עליהן.


צחצוח נכוןלא מספיק רק לצחצח שיניים פעמיים ביום, אלא צריך לצחצח את השיניים בצורה נכונה. חשוב מאוד לבחור במברשת שיניים רכה, כזו שאינה פוגעת באמייל של השן וכזו שאינו גורמת לפגיעה בחניכיים. גם בחירת משחת שיניים הינה חשובה ביותר. צחצוח שיניים בבוקר מומלץ לאחר ארוחת הבוקר, על מנת לסלק את שאריות המזון העלולות לפגוע בשן במהלך היום. אם אתם בכל זאת רוצים לצחצח עם הקימה, דאגו לצחצח את השיניים שוב לאחר ארוחת הבוקר ולפני שאתם עוזבים את הבית ליום עבודה. את צחצוח השיניים בלילה, הקפידו לעשות מיד לאחר אכילת הארוחה האחרונה על מנת למנוע הצטברות של מזון על השיניים במהלך הלילה. יחד עם זאת, חשוב לדעת, כי צחצוח מוגזם עלול להסב נזק לשיניים ולפגוע בחומר המגן על השיניים שלנו, כמו גם בחניכיים.


חוט דנטליהחוט הדנטלי מאפשר לנו לנקות את שאריות המזון המצטברות במרווחים הקטנים שבין שן לשן. ניקוי השיניים עם חוט דנטלי לא רק יוסף למראה הבריא של השיניים, אלא יסייע לכם למנוע עששת.


אוכל ושתייהכידוע, חיידקים אוהבים מתוק, כאשר אנחנו אוכלים מאכלים עתירי סוכר או שותים משקאות עתירי סוכר, אנחנו יוצרים שיכבה מהנה במיוחד לחיידקים, העלולים לכרסם גם את השיניים שלנו. הימנעו מאכילה מיותרת של חטיפים או מתוקים, במיוחד אלו אשר נדבקים לדופן השן.


ביקור רופאהקפידו לבקר אצל רופא השיניים שלכם כל חצי שנה. בדיקה שגרתית יכולה לזהות מחלות שן או חורים בשניים וטפל בהן, לפני שהם יסבו נזק נוסף ויאלצו אתכם לעבור טיפולים סבוכים יותר, כמו טיפולי שורש, כתרים או עקירות. גם ביקור אצל שיננית כל חצי שנה, אשר מעניקה ניקוי שיניים מקיף הינו חשוב במיוחד, ולא רק מבחינה אסתטית, אלא גם מבחינה בריאותית.

שמירה על שיניים בריאות היא חשובה ביותר, כמו שאתם שומרים על עגלות תינוק לדורות הבאים, כך חשוב לשמור על השיניים שלנו. בעוד עגלות תינוק ניתן ללכת ולקנות בחנות, לשיניים בריאות אין תחליף. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה