יום רביעי, 13 במרץ 2013

מועדוני כושר- טיפים לבחירת מועדון כושר


בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מגלים את תמורותיה החיוביות של הפעילות הספורטיבית. חלק ניכר מהם, בהקשר הזה, בוחר להירשם אל אחד ממועדוני הכושר הפזורים בכל עיר בישראל. שם, הם מתנסים במכשירים השונים, לא פעם בעזרת מדריך מוסמך. אבל איך בדיוק משיגים את כל אלה? כיצד בוחרים במועדון הכושר המתאים ביותר לצרכים?

סוגיה מרכזית- המרחק

הנקודה הראשונה שיש להבהיר היא אחת החשובות שבהן- מועדון כושר צריך להיות קרוב, באופן יחסי, לבית. באם אתם מתגוררים בחיפה, למשל, ברור שתחפשו רק מכון כושר חיפה, ורצוי כזה במרחק הליכה או נסיעה קצרה. זאת מכיוון שמכון כושר נגיש מגדיל את הסיכויים שיבקרו בו באופן תדיר, מבלי שהמרחק יהווה מכשול. כך תדירות הביקורים גוברת, והבריאות משתפרת, בסופו של יום.

בדקו את רמת המקום

המדריכים המקצועיים הם שחקנים חשובים ביותר בשדה המשחק של מועדוני הכושר, ויש שיגידו לא פחות מאשר המכשירים הספורטיביים עצמם. השאיפה הברורה צריכה להיות למדריכים אכפתיים ומנוסים, אשר מעניקים תשומת לב ניכרת לכל מתאמן ומתאמן. באמצעות הגעה למכון הכושר ושיחה עם מדריכיו, ניתן להתרשם מכך בקלות.
באותו ביקור, חיוני לבחון גם את רמת התחזוקה שבחדר הכושר, עם דגש על מכשירי ההתעמלות. חדר כושר מוזנח, או כזה שבו חלק מהמכשירים אינם תקינים, עלול להיות חסר תועלת לחלוטין. באותה הזדמנות, חשוב לתת את הדעת גם על העיצוב של המקום: השאיפה הברורה היא לחדר כושר שמשדר אווירה חיובית, שמתאימה לזו שמעוניין בה המתאמן. ההשפעה של זו על רמת האימונים והיקפם אינה מתבטלת בשישים.

סדר היום במכון

ישנם מכוני כושר עמוסים יותר ופחות. לכל אחד יש יתרונות וחסרונות משלו: מכון קטן יקל אולי על יצירת האווירה האינטימית, אך עלול להביא לזמני המתנה ארוכים לכל מכשיר. מהצד השני של המשוואה, אין זה נעים להתאמן בחדר כושר ריק לחלוטין. כדי ללמוד על המקום, מומלץ להגיע אליו בשעות שונות, ולהתרשם מתפוסתו והשירות שהוא מציע למתאמנים בו.
אפשר בהחלט לסרוק גם את תכנית השיעורים המוצעים בחדר הכושר, ואולי אף להתנסות באחד מהם. שיעורים מהווים גולת הכותרת עבור רבים בביקורם במועדון כושר, ולו מכיוון שיש בהם הרבה יותר מאשר ערך ספורטיבי- הם מאפשרים לכל הביקור להיות מהנה יותר.

נסו לתאם עם חברים

עבור רבים, הליכה לחדר כושר היא אירוע חברתי של ממש. פוגשים מכרים או אנשים חדשים, משוחחים איתם בין האימונים, נעזרים בהם לביצוע התרגילים השונים וכן הלאה. על מנת להפוך את כל החוויה למהנה, אפשר בהחלט לשקול להירשם עם מכרים לחדר הכושר, או לכל הפחות לבחור בכזה אשר מגיעים אליו ממילא אנשים שונים מסביבתו של המתאמן.

אל תצאו להרפתקאות כלכליות

אל כל אלה יש לצרף, כמובן, את סוגיית המחיר. יש מכוני כושר משוכללים ויקרים, לעומת כאלה פשוטים וזולים יותר. רצוי לראות את התקציב שעומד לרשותכם, ולהחליט בהתאם. חשיבות מכרעת צריכה לקבל גם תקופת ההתחייבות במנוי, וכן שאלת ההקפאה שלו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה