יום חמישי, 18 באפריל 2013

כיצד להמנע מסכנות בריאותיות הנובעות מחימום לא נכון במיקרוגל?

האגדה האורבנית המזהירה מפני פגיעה בריאותית עקב שימוש במיקרוגל מזמן איבדה מתוקפה. מן הידועות הוא כי חימום באמצעות מיקרוגל איננו מסוכן, לא בריא או עלול להזיק לנו באיזה שהוא אופן. יחד עם זאת שימוש לא נכון במיקרוגל ואי הקפדה על הוראות הבטיחות הנוגעות אליו עלול בהחלט להזיק. אנחנו כאן כדי להסביר לכם כיצד ניתן להמנע מסכנות בריאותיות הנובעות מחימום לא נכון במיקרוגל ושימוש לא מומלץ במכשיר זה.

ביטוח מפני סכנות

מיקרוגל הוא כלי חימום ובישול יעיל במיוחד ואין כל סיבה להפסיק להשתמש בו כי הוא לא מזיק לבריאות. יחד עם זאת כדי לא להפכו לכלי שכן מזיק לבריאותנו יש ראשית לבחור מכשיר מיקרוגל איכותי ושנית, חשוב ביותר למלא אחר הוראות ההפעלה במדוייק וללא סטיות.

חימום באמצעות מיקרוגל – עשה ואל תעשה


  • חימום באמצעות מיקרוגל איכותי - קיימים בשוק מכשירי מיקרוגל רבים ומגוונים, במחירים משתנים, בגדלים שונים, עם אפשרויות הפעלה אחרות ובשלל דגמים. חלק מהמכשירים בטוחים יותר מאחרים לשימוש. לשם שימוש בטוח במיקרוגל עליכם לבחור את מכשירי המיקרוגל שנאטמים טוב יותר, שנסגרים טוב יותר, עם רמת קרינה נמוכה וכאלה שמבודדים היטב את החום.
  • קריאה והקפדה על הוראות הבטיחות - לכל מיקרוגל מצורפת חוברת הפעלה המלאה הוראות וכללים שיש לכבדם באדיקות. הוראות וכללים אלה נכתבו לא רק בחוברות ההפעלה הצמודות למכשירי מיקרוגל, אלא הן גם פורסמו על ידי משרד הבריאות. בעת חימום באמצעות מיקרוגל יש להקפיד על הוראות אלה וליישמן בקפידה.
  • וודאו כי המיקרוגל שלכם תקין לשימוש - מיקרוגל, ככל מכשיר חשמלי נוטה להתבלות. הבלאי שלו עלול להיות מסוכן. אם הבלאי פוגע באיטום ומאפשר דליפת קרינה בעת חימום באמצעות המיקרוגל הרי שזה עלול להיות מסוכן. אם המיקרוגל שלכם ישן וודאו כי דלת המיקרוגל נסגרת כיאות- היא אמורה להיות אטומה לגמרי. וודאו גם כי האטמים על מסגרת המכשיר שלמים ומושלמים וכי אין ביניהם לבין הדלת כל גורם מפריד, כגון, לכלוך, מזון או חומר ניקוי. אם אלה ניזוקו אין להפעיל את המכשיר ויש להחליפו.
  • הפעלה בטוחה - בעת חימום באמצעות המיקרוגל וודאו כי דלת המיקרוגל נסגרת לגמרי, כי הכנסתם למיקרוגל כלים המתאימים לשימוש בתנורי מיקרוגל, כי אינכם מחממים את האוכל או המשקה חימום יתר וכי לא התקרבתם אליו או פתחתם אותו לפני סיום השימוש (יש הממליצים להמתין כ 10 שניות לאחר תום החימום).
  • חימום באמצעות מיקרוגל? רק מזון מתאים - לא רבים יודעים זאת אך ישנם מזונות שלא מתאימים לשימוש במיקרוגל או שיש לחממם בו בדרך מסוימת. כך, למשל, אסור בכלל לחמם בתנורי מיקרוגל ביצים בקליפתן וביצים קשות; נוזלים יש לחמם בכלי רחב, לא בבקבוק ולהשאיר הרבה מקום למקרה שהם יצופו; אוכל לתינוק יש לחמם בבקבוק ללא הפטמה; אין להכניס למיקרוגל פירות בקליפתם (דוגמת עגבניות, בננות, אגוזים וכדומה).


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה