יום רביעי, 1 במאי 2013

מה עדיף בבישול - חמאה או מרגרינה?

במשך תקופות ארוכות היוותה המרגרינה חלופה נהדרת ופופולארית למדי לחמאה - המוצר הבסיסי שנמצא אצל כל אחד מאיתנו בבית. הפופולאריות הרבה לה זכתה המרגרינה נבעה מסיבות שונות כשהראשונה והמרכזית שבהן הייתי מחסור בחמאה על המדפים; זו היתה ההזדמנות הגדולה של המרגרינה לחדור לשוק הצריכה הפרטית והיתרונות שלה הם אלה שגרמו לה להשאר. מרגרינה הינה מוצר פרווה, מה שהופך אותה, במקרים רבים לעדיפה על פני חמאה עבור אנשים אשר מקפידים לעשות הפרדה בין חלב לבשר. מרגרינה היא מוצר רך יחסית, בשונה מסוגי חמאה שונים, מה שהופך אותה לקלה ונוחה יותר לשימוש, אלא שבשנים האחרונות החלו להעלות טענות שונות בגנותה של המרגרינה.

חמאה מול מרגרינה - יתרונות וחסרונות

החמאה היא מוצר יסוד בסיסי ומרכזי וכמעט בכל בית ניתן למצוא מגוון סוגי חמאה או לכל הפחות סוג אחד ממנה. אחת הטענות המרכזיות שמוצגות נגד החמאה היא שזו מכילה כולסטרול, אבל מאידך - צריכת חמאה בכמות מאוזנת, כמו גם צריכת כולסטרול בכמות מאוזנת דווקא בריאים לגוף. המרגרינה, או לפחות כפי שהיא הייתה מיוצרת בעבר, מכילה שומן טראנס שהוא גם המקור לביקורת שהחלה לעלות כנגדה בשנים האחרונות.
אחד ההבדלים המהותיים בין חמאה למרגרינה הוא שהמרגרינה היא מוצר מעובד המיוצר על בסיס שומן צמחי - כך שמצד אחד, תהליך העיבוד נמצא בעוכריה של המרגרינה, מאידך, שומן צמחי הוא בריא, באופן יחסי. החמאה הינה מוצר טבעי לחלוטין, היא מופקת בתהליך טבעי ועשויה ממוצרי חלב, מה שאומר שבחמאה יש גם סידן.
כולם מתנגדים לכולסטרול, אבל לא לגמרי בצדק. הכולסטרול הוא מרכיב חיוני לגוף האדם משום שהוא ממלא תפקיד חיוני במבנה התאי שלנו. במשך שנים רבות דובר על הקשר שבין כולסטרול ושומן מהחי לבין מחלות לב, אבל מחקרים רבים שנעשים בשנים האחרונות מעלים כי הקשר כלל אינו קיים בכל הנוגע לשומן רווי הנמצא במוצרי חלב. למעלה מכך: השומן במוצרי החלב הינו חיוני וזאת משום שהוא מסייע בספיגת הערכים החיוניים שמצויים בו.

הבשורה הטובה

כיום על המדפים ניתן למצוא מגוון סוגי חמאה לצד סוגי מרגרינה שבהם כמות מופחתת של שומן טראנס על לכדי מוצרים שבהם אין שומן טראנס בכלל - זו בשורה חשובה וחיובית בנוגע למרגרינה. החמאה טעימה יותר, אין על כך עוררין, והיא גם בריאה יותר מהמרגרינה הקשה, אך קשה לאמוד אם היא בריאה יותר מזו המיוצרת על בסיס שמן זית ונטולת שומן טראנס.
צריכה מוגבלת של המוצרים הללו לא תוביל לעליה במשקל כפי שטוענים כנגדם, אך בהחלט תשפר את חוויית האכילה והטעמים. כנראה שאחרי הכל, בבישול עדיף לעשות שימוש בחמאה שתעניק תוספת טעם עשירה, אלא אם כן, אתם כמובן שומרים על כשרות והפרדה בין בשר וחלב.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה