יום חמישי, 30 במאי 2013

בעיות שמיעה

בעיות שמיעה מקושרות אצל אנשים רבים לזקנה ולאנשים קשישים. אך בעוד שבהחלט יש ירידה בשמיעה ככל שמזדקנים, הסיבה השכיחה ביותר להתפתחות בעיות של ירידה בשמיעה היא למעשה רעש ולא זקנה. חשיפה לרמות גבוהות של רעש לאורך השנים יוצרת פגיעה בחוש השמיעה. מדובר על בעיה התוקפת עד כדי אחד מכל שישה אנשים במדינות מסוימות, אך למרבה המזל הטכנולוגיה המודרנית יודעת לתת כיום מענה מוצלח למדי למגוון בעיות שמיעה ותופעות של ירידה בשמיעה.

ההבנה כי לחשיפה לרעש יש חשיבות מכרעת בהתפתחות בעיות שמיעה או לחלופין במניעת בעיות אלו עד כמה שניתן, יוצרת מציאות בה עלינו להגן על האוזניים שלנו, של ילדינו ושל היקרים לנו. נכון שיש מכשירי שמיעה מעולים כיום ומתן מענה טכנולוגי ממוקד למגוון בעיות בתחום השמיעה, אך השאיפה היא כמובן לשמור על חוש השמיעה תקין באופן מיטבי כמה שיותר שנים.

רעשים שנמצאים כל הזמן מסביבנו


בעוד שיש רגולציה מוגדרת המיועדת להגן על אנשים העובדים בסביבה רועשת, בפועל מרביתנו חשופים לרעשים רבים כל כך וכאלו שעשויים לגרום להתפתחות בעיות שמיעה באופן יומיומי ושוטף. אנו חיים בעולם רועש, בייחוד בסביבות עירוניות, והעולם הזה הולך והופך רועש יותר משנה לשנה כך נראה. רעשים כמו תנועת מכוניות, סירנות, מוסיקה רועשת באוזניות או בהופעות, טלוויזיה, עבודה עם כלים מכאניים ועוד אינספור יצרני רעש. רבים לא מייחסים חשיבות לכל אותם רעשים ביומיום, אך הם מצטברים והלחץ על האוזניים שלנו גובר ויוצר בסופו של דבר בעיות שמיעה – כאשר כיום יותר ויותר ילדים מציגים תסמינים של ירידה בשמיעה.

האוזניים הן איברים רגישים. כאשר צלילים נכנסים לאוזן הם מרעידים את עור התוף וכל אברוני השמיעה הקטנטנים שלנו נעים ורוטטים בהתאם, גלי הקול מעבירים מסרים לעצבי השמיעה והמוח שלנו מתרגם הכל לכדי צליל ברור שאנו יכולים לזהות ולהבין. לכן רעשים חזקים מדי וחשיפה מוגברת לרעשים שונים יוצרת לחץ על מערכת השמיעה ובהתאם נוצרות בעיות שמיעה שונות. בעיות אלו כוללות למשל נזקים עצביים, נזקים מבניים לאברוני השמיעה, הצטברות נוזלים באוזן וכן הלאה.

מכשירי שמיעה – עזרי שמיעה מעולם ההייטק


אם בעבר מכשירי שמיעה היו יחידות גדולות ומגושמות שסיפקו מענה סביר אך לא שלם לסובלים מירידה בשמיעה, כיום מדובר למעשה על מחשבים מתקדמים ועל עזרי שמיעה המגיעים היישר מעולם ההייטק. בגלל מגוון רחב של בעיות שמיעה קיימות חשוב כל כך לבצע התאמה אישית של מכשירי שמיעה כאשר כבר סובלים מבעיה מאובחנת. יש מכשירים הנותנים מענה אופטימאלי למהות בעיית השמיעה. מכשירים השמיעה כיום אסתטיים מאוד ורובם קטנטנים כך שבקושי רואים שהם נמצאים באוזן או על האוזן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה