יום ראשון, 30 ביוני 2013

סקירה על טיפול אפוסתרפיה

העקרונות הטיפוליים של אפוסתרפיה מבוססים על העובדה שפגיעות שונות מביאות להליכה ולתנועה לא נכונה. פעילות לא נכונה של מערכת העצבים, המפרקים, והשרירים, מביאים לא פעם ליצירה ולהחמרה של כאבים, הן בבעיות רפואיות ניווניות, הן בפציעות ספורט, ובמקרים נוספים.
שיטת הטיפול החדשה הזו, שפותחה בארץ, מציעה פתרון יעיל ובטוח, ללא צורך בניתוח או בתרופות.

מחזירים את השליטה בגוף


רבים מהסובלים מכאבי ברכיים, גב וקרסול, סובלים מבעיה של שחיקה בסחוס ובמקביל, גם מבעיות אחרות. מחקרים מצאו שבמרבית המקרים, הפגיעה המואצת בסחוסים ובמפרקים, וכן במקרים רבים של דלקות, מתפתחת גם חולשה של השרירים המעורבים בתנועת המפרק, שאמורים לסייע ביצירת תנועיתיות נכונה.
חולשת השרירים הללו מעורבת גם בפגיעה במערכת העצבית הקשורה בתנועתיות הברך ומפרקים נוספים וכך נפגעת השליטה על הגוף בזמן תנועה, הליכה, ריצה, עליה או ירידה במדרגות וכיוצא באלה.
פגיעה זו מביאה להחרפת הבעיה, משום שכאשר הגוף מתרגל לבצע תנועות לא יעילות, העומס על השרירים גדל, ואיתו גדלים הכאבים במפרקים, בירכיים, ברגליים ועוד.
כדי להתמודד עם הבעיה בצורה טובה, פותח הטיפול החדשני שקיבל את השם אפוסתרפיה.

טיפול שהוא גאווה ישראלית


למרבה הגאווה, טיפול אפוסתרפיה מבוסס על רעיון ישראלי למהדרין, שהוכח יעיל במחקר בטיפול בבעיות אורתופדיות שונות, בהפחתה של כאבים, ואפילו בהתמודדות עם דלקת פרקים ושחיקת סחוסים.
הטיפול, אשר מוכר גם על ידי קופות החולים השונות, ניתן במרכזים רפואיים, על ידי פיזיותרפיסטים שעברו הכשרה מיוחדת אודות עקרונות הטיפול, אבחון המטופל, ובניית הטיפול הנכון עוברו.

איך זה עובד


תחילתו של טיפול אפוסתרפיה מתחיל באבחון צורת ההליכה של המטופל. מכיוון שהבעיה הרפואית ממנה נובעים הכאבים מחמירה בשל הרגל נרכש של הליכה ויציבה לא נכונה, שנוצר הן בשל הכאב עצמו והן בשל חולשת שרירים, הרי שהליכה נכונה תביא להקלה משמעותית.
כאן בא לידי ביטוי הייחודיות של הטיפול, לעומת טיפולים משקמים אחרים, כגון ניתוחים או טיפולים הניתנים על ידי פיסיותרפיסט "רגיל". אפוסתרפיה איננה שוללת התערבויות מסוג אחר, אבל עניינה הוא לפתור את הבעיה, או נכון יותר לומר, להביא לשיפור ניכר, על ידי החזרת היכולת הטבעית של הגוף להפעיל את השרירים ביעילות, לנוע נכון יותר, ובאופן יציב יותר.
לאחר האבחון, מקבל המטופל מערכת בת שתי יחידות, המכונה מערכת ביו-מכאנית, המותקנת על גבי הנעל, ואשר מסייעת לבצע את פעולת ההליכה באופן נכון יותר. הליכה נכונה, עד כמה שזה נשמע פשוט, היא הרגל שיש לרכוש אותו מחדש עם הזמן. טיפול אפוסתרפיה מסייע בכך, למרבה הנוחות, ללא כל שינוי בשגרת החיים הרגילה.
בהמשך, לאחר תקופה מסוימת, תתבצע ביקורת ותיבדק פעם נוספת צורת ההליכה של המטופל.

למה זה טוב


טיפולי אפוסתרפיה נמצאו כיעילים למגוון בעיות וביניהן:
• בעיות ברכיים – שחיקת סחוסים, קרעים במיניסקוס או ברצועות ועוד.
• בעיות גב – כאבי גב, פריצת דיסק, שינויים מבניים.
• בעיות נוספות - פציעות ספורט, דלקות פרקים, פגיעות קרסול ועוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה