יום ראשון, 30 ביוני 2013

מה הקשר בין מים לבין תזונה נכונה?

רובנו מודעים באופן כללי ליתרונות של המים. רבים מאיתנו אף מתקינים בר מים בביתם, כדי שהמים יהיו נגישים עבורם באופן קבוע. אין ספק שהאינסטינקטים שלנו מחווים לנו על היתרונות של המים. ברגע שאנו חשים צמא - אין כמו כוס של מים כדי להרוות את הצמא שלנו. עם זאת, חשוב מאד לצרוך מים גם כאשר לא חשים צמא.

למעשה, לעתים מזג האוויר יכול לתעתע בנו, וגם בחורף חשוב לצרוך מים. הסיבה לכך היא הקשר ההדוק בין צריכת מים נכונה, לבין שמירה על תזונה מאוזנת. בניגוד לנהוג לחשוב, תזונה נכונה היא לא רק דיאטה למי שרוצה להוריד במשקל - זוהי דרך חיים בריאה, שאפשר לשמור עליה בין השאר בעזרת מתקן זמין של בר מים.

כיצד המים תורמים לתזונה?


נתחיל בכך, שמים תורמים רבות ליצירה של תחושת שובע. לעתים, כאשר חשים רעב קטן, קיים פיתוי לאכול חטיף. במקום זה, אתם תגלו כי שתיה של מים דווקא תענה על הצורך שלכם. שתיה מרובה של מים מקטינה את הרעב, ומשאירה תחושת שובע לאורך זמן. חשוב כמובן להקפיד על שתיה דרך בר מים או כל מתקן אחר, ולאו על צריכה של משקאות אחרים. משקות ממותקים או משקאות עם קפאין - שכן אלו כוללים תוספות שונות שלא בהכרח תורמות לגוף, מה גם שהן פוגעות בשיניים לאורך זמן. לעומת זאת, מים לא פוגמים כלל בבריאות של השיניים והחניכיים, והם בריאים מאד.

כל מי ששומר על תזונה מאוזנת, מודע לחשיבות של פעילות גופנית בחיי היומיום. רובנו עובדים בעבודות שלא דורשות מאיתנו מאמץ פיזי, ולכן לספורט ופעילות גופנית יש חשיבות גבוהה מאד בחיינו. אתם יכולים למצוא סוגים שונים של פעילויות שיתאימו לסדר היום שלכם, אולם תמיד חשוב שיהיו לכם מים זמינים דרך בר מים, או דרך מתקנים אחרים. המים הם נחוצים מאד לפעילות הספורטיבית. בזמן הפעילות, גופנו מאבד נוזלים רבים - לעתים יותר מ2 ליטר של נוזלים!

לכן ברור שצריך שהמים תמיד יהיו זמינים. אם אתם מתאמנים בבית, יש כמובן יתרון לכך שיש לכם בר מים זמין, ואם אתם יוצאים לפעילות בחוץ, מלאו בקבוק של ליטר לפחות. מילוי מהיר של הנוזלים בגוף יכניס לו אנרגיה, ויאפשר לכם להתאמן לאורך זמן.

מסייע גם לבריאות ומניעת מחלות


שתיה מרובה של מים תורמת לא רק לתזונה המאוזנת בגוף, אלא גם מסייעת לגוף להתמודד עם מחלות שונות, ובעצם למנוע אותן מראש. מחקרים הוכיחו כי אנשים ששותים באופן קבוע מים מורידים את הסיכוי לחלות בסרטן המעי הגס או סרטן שלפוחית השתן. כמו כן, המים הם נוזל שקל מאד לקיבה לעכל ולהתמודד איתו, ולכן מתקן בר מים עם מים זמינים, יאפשר לכם לשפר את תפקוד הקיבה שלכם, ובטווח הארוך השתיה גם מסייעת להתמודדות עם מחלות לב.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה