יום שבת, 13 ביולי 2013

בריאות מתחילה בתזונה ונגמרת בכושר

עד לפני כמה שנים, הופיעו מחקרים שונים, אשר חלקם נתנו יחס מועדף לכושר שצריך להתמיד לעשותו וחלקם דווקא נתנו יחס מועדף לתזונה מוקפדת שתשמור על אורח חיים בריא. כיום כבר ידוע, שרק השילוב המושלם ביניהם יכול להפיק חיים נוחים ונעימים. אם כן, כיצד ניתן לשמור על תזונה איכותית וכושר?

מה שאוכלים

ראשית, לפני שבכלל פונים לעשות כושר, ישנה חשיבות מכרעת למזון אותו אוכלים במהלך היום. כבר שנים ידוע שהארוחה החשובה ביותר היא דווקא ארוחת הבוקר, אותה רבים מפספסים בשל חוסר ברעב ומעדיפים לשתות כוס קפה. עם זאת, כדאי להשקיע ולא להתפשר, לנסות לאכול מעט גרנולה או מוצרי בסיס נוספים אשר יתחילו את היום עם אנרגיות חשובות.

כמו כן, חשוב להקפיד על תזונה שתהיה מורכבת מכל המרכיבים הבסיסיים שחיוניים לגוף. בין היתר, חשוב לצרוך מספיק ויטמינים ומינראליים אשר מסייעים למערכות השונות בגוף, כאשר במידה וקיים מחסור משמעותי ניתן אף לצרוך את המוצרים באופן מבוקר יותר, על ידי תוספי מזון.

תנועה יום יומית

הפרמטר השני והחשוב לא פחות, קשור בכושר כמובן. סיבולת לב ריאה היא אחד מהגורמים החשובים ביותר של השנים האחרונות, בהם כדאי להתמקד. כיום, עבודות רבות עברו לשעות רבות מול מחשבים במקום העבודה הפיזית של פעם, מה שמוריד באופן אוטומטי את כמות הפעילות ולכן גם הגוף פחות בכושר.

פתרונות כושר

בכדי לחזור אל המקורות ולשמור על גוף חזק, חשוב לעשות ריצה, שחייה או לפחות הליכה שמפעילה את הלב, הריאות וכן גם את השרירים השונים בגוף. לאלו שעדיין לא התחילו לעשות זאת באופן קבוע עלולה להיות תחושה לא נעימה בימים הראשונים, אך כמו בכל דבר, ככל שהזמן עובר מתרגלים, משתפרים ואפילו נהנים מאוד. כיום, בזכות המודעות לחשיבות הכושר, ישנן קבוצות רכיבת אופניים, ריצה וסוגי ספורט נוספים אשר נמצאות בכל הארץ ומתאימות לכל הגילאים. על ידי הצטרפות לקבוצה שכזו, קל יותר לעשות כושר ואף מכירים אנשים נוספים.

עוד פתרון חשוב ויעיל במיוחד, קשור בהליכה אל חדר הכושר. במידה ומגיעים אל מכון כושר איכותי, כמו הולמס פלייס חדרי כושר ובריאות, ניתן לקבל הערכה אישית ותוכנית מקיפה כבר בפגישה הראשונה במכון. הנציגים של המכון יזהו את יכולתו של המתאמן, יבדקו את הפרמטרים בהם הוא רוצה להשתפר ולאחר מכן יסייעו לו בכל מכשיר ותרגיל. כמו כן, התחושה בתוך מכון הכושר היא פעילה, ספורטיבית ונעימה כך שמיד נכנסים לאווירה חיובית של פעילות מהנה, גם אם בהתחלה זה נראה מרוחק.

אם כן, הדרך הבטוחה ביותר אל אורח חיים בריא ונעים, קשורה בשני גורמים עיקריים, בהם הכושר והמזון אותו אוכלים במהלך הימים. לעיתים ניתן ליהנות גם ממאכלים מתוקים וטעימים במיוחד מבלי להתחשב בקלוריות או מצד שני גם להתפנק ורק לנוח מבלי לעשות כושר, אך ביום יום מומלץ לאכול מאכלים בריאים וטובים, בשילוב עם כושר שיוסיף לסיבולת הגוף וכן גם חוויות מהנות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה