יום שבת, 13 ביולי 2013

איך להכין את גופך לקיץ

אז זהו. החורף תם ועימו גם תמה היכולת להתחבא מאחורי מעיל או סוודר רחב מידות. עונת הקיץ מאופיינת במלבושים דקים יותר, כאלו שלא ניתן להסתיר מאחוריהם קילו עודף או יותר. זה הזמן להכין את הגוף, לאכול בהתאם לימים החמים ובעיקר- שתו הרבה מים.

מזון לנשמה

גם אם אינך נוהגת ללבוש ביקיני ואולי את אפילו לא חובבת את הים או הבריכה, הקיץ זו ההזדמנות שלך לשמור על הגזרה,להוריד כמה קילוגרמים שהוספת במהלך החורף הקר, אז הגוף מחפש דרכים להתחמם, ביניהן גם ארוחות כבדות ועתירות קלוריות. לא רק זאת, מזג האוויר החם הוא אולי סיבה מצוינת לארוחות קלילות ובריאות יותר, אולם הקיץ מביא עימו גם את כל הפירות הנפלאים ועתירי הסוגר, הגלידות המרעננות ומלאות בשמנת, כך שאם לא נאכל בתבונה, נמצא עצמנו בסוף הקיץ עם עוד תוספת למשקל.

אוכלים חכם

מזג האוויר החם ושפע הירקות המצוי בארץ הם שילוב אידיאלי להכנת מגוון רחב של סלטים, טעימים, בריאים, מגוונים ולא משמינים. חשוב לדאוג לכמות מספקת של נוזלים לגוף, ויחד עם המים שיש להקפיד ולשתות, גם הירקות, בעיקר טריים,מספקים כמות נאה של נוזלים לגוף. לירקות, במיוחד במתכונתם הטרייה והלא מעובדת, יש סיבים רבים התורמים לעיכול והם גם לא מכבידים על הבטן, גם לאחר שאוכלים כמות נאה מהם.

מומלץ להקפיד על אכילת פירות בכמות יומית מדודה, כשלושה פירות ביום ולא להחליף ארוחת צהריים או ערב בקערת פירות שנראית תמימה אולם היא עתירה בסוכרים.

הרעיון הוא לנצל את מזג האוויר החמים ולהכין מגוון תפריטים מגוונים ובריאים שמתאימים לקיץ וגם תורמים לשמירה על הגזרה. למשל, החליפו את תבשילי הקדרה העשירים בבשר, בקדרה מלאה בירקות שורש ולצידם מלא ירקות. אם הפסטה מקמח לבן החליפו בפסטה מקמח מלא, המלצה שמתאימה לכל ימות השנה ולא רק לקיץ, והוסיפו לתפריט קטניות בריאות, כמו קינואה, כוסמת או בורגול. אלו הם מאכלים משביעים אולם לא מכבידים, שיותירו אתכם קלילים ושמחים.

לבן או חום?

קמח לבן, בכלל, אינו מומלץ לצריכה מרובה. זוהי פחמימה שמצויות בה קלוריות הנקראות " ריקות", מאחר ואין בהן כל ערך והן גם לא מתפרקות באופן הרצוי לגוף. ניתן למצוא היום מוצרים על בסיס של קמח מלא, כמו לחמים מחיטה מלאה או משיפון, פסטות מקמת מלא ואורז מלא. אלו הם מוצרים מציינים לבריאות ולא רק לגזרה, הפירוק שלהם הוא איטי יותר ולכן גם תחושת השובע נמשכת לזמן רב יותר והם מסייעים בעיכול. המלצה זו מתאימה לכל ימות השנה. כמו כן, חשוב לסגל תרבות שתייה ולהקפיד על שתיית מים מרובה.

אם יש לכם קושי להרכיב מנות מנצחות, בריאות וטעימות, תוכלו להיעזר ברשת האינטרנט, שם מצויים אין ספור מתכונים לפי נושאים, סוגי מזון, טעמים וכדומה. תוכלו למצוא מתכונים בכיפה, מתכונים באתרי בישול, בבלוגים ובפורומים רבים אחרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה