יום שלישי, 6 באוגוסט 2013

איך מעלימים ורידים בולטים ברגליים?

ורידים בולטים ברגליים נחשבים לאחת התופעות השכיחות כיום, אולם, בזכות הפתרונות הרפואיים המתקדמים, ניתן להעלימם באופן כמעט מידי ולזכות ברגליים ללא ורידים בולטים. המכונים הרפואיים השונים בארץ מציעים כיום טיפולים שונים המסייעים בכך והם מבוצעים על ידי רופאים המתמחים בתחום. לא מדובר בהכרח בטיפולים מורכבים מאד, אולם בכל מקרה חשוב להתייעץ עם המומחים כדי לדעת באיזו אפשרות לבחור.

למי מציעים טיפולי העלמת ורידים בולטים

טיפולי העלמת ורידים ברגליים במכון מור ומקומות נוספים בארץ עוזרים להתמודד עם תופעה שכיחה ולא אסתטית זו. טיפולים אלה מוצעים במקרים בהם מדובר בוורידים בולטים מאד, שפעמים רבות נלווים להם גם כאבים חזקים במקום, בצקות ואפילו דימומים בעוצמות שונות. במקרים אלה אין מנוס ויש לבחור בהליך טיפולי שיכול להעלימם. הסיבה להופעתם של ורידים אלה נעוצה בפגיעה במסתמי הלב, ובכך מאפשרים זרימת דם אל הרגליים במקום אך ורק אל הלב. הצטברות של הדם בוורידים גורמת להם להתנפח, להתרחב ולשנות את צורתם.

טיפולי העלמת הוורידים המוצעים כיום

קיימות כמה שיטות טיפול להעלמת הוורידים ברגליים. הטיפול השמרני, שהיה מקובל בעבר, וכלל בדרך כלל חבישה בתחבושת אלסטית וכן טיפולים המשלבים טכנולוגיות שונות. ניתוח להסרת וורידים הוא אחת האפשרויות וגם טיפול בגלי רדיו או בלייזר. בניתוח להסרת וורידים, וכפי שמרמז שמו, מוציאים את הוורידים הבולטים שבמקום. ניתוח זה כולל כמה חיתוכים זעירים מאד ושליפת של הוורידים החוצה באמצעות כלים מיוחדים. טיפול מסוג אחר הוא זה הנעשה באמצעות גלי רדיו המוקרנים ישירות על המקום הבעייתי באמצעות צנתר מיוחד שהוחדר אל המקום. הטיפול בלייזר, שדומה לטיפול בגלי רדיו, כולל הקרנה על האזור באמצעות צנתר שהוחדר אל המקום.

ההחלמה מטיפולים אלה והסכנות ותופעות הלוואי הנלוות להם

באופן כללי לא מדובר בהחלמה ארוכה, וההתאוששות מכל אחד מטיפולים אלה נחשבת למהירה יחסית. למרות שאלה הליכים חדשניים ברובם המשלבים שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, עשויות להיות נלוות לטיפול תופעות לוואי, בדומה לכל טיפול אחר. במקרים של ניתוח למשל, עשויה להיגרם במקום פגיעה עיצבית, שבדרך כלל חולפת עם הזמן אולם במקרים נדירים איננה נעלמת. אותו הדבר נכון גם לגבי טיפול באמצעות לייזר או גלי רדיו. זו גם הסיבה מדוע ישנה חשיבות רבה מאד בפנייה אל מכונים רפואיים המתמחים בטיפולי העלמת וורידים ברגליים ויכולים להציע את המענה המתאים ביותר, הן על פי הבעיה ממנה סובלים והן בהתאם למידת עוצמתה.

כדי לוודא שתהיה זו החלמה מהירה וטובה, חשוב לפעול על פי הוראות הרופא. להקפיד לחבוש את המקום בתחבושת מתאימה, חבישה הנעשית מיד לאחר הניתוח, וגם להשתדל שלא לעסוק בפעילות גופנית מאומצת בימים הסמוכים להליך הטיפולי שבוצע. חשוב גם להימנע משכיבה ממושכת מדי במיטה ועוד יותר חשוב הוא שבמידה ומופיעים דימומים, זיהומים במקום או בצקות, יש לפנות בהקדם אל הרופא המטפל כדי לבדוק את המקום.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה