יום ראשון, 25 באוגוסט 2013

איך לשמור על בריאותנו לאורך שנים

הבריאות שלנו היא התנאי לקיום חיינו, בעוד שבריאותנו תהיה לקויה, הדבר ישפיע על ההתנהלות שלנו בחיי היומיום, בעבודה, בזוגיות, בחיק המשפחה ובהרגשה שלנו עם עצמנו. המונח בריאות לא רק מתייחס לבריאות פיזית אלא גם נפשית, והשניים לא נפרדים אחד מהשני כלל וכלל. בריאות לא נמדדת רק בבדיקות דם תקינות, אלא באופן שבו אנו מסגלים הרגלים הקשורים לתזונה, כושר גופני ובניית סדר יום, אשר יאפשרו לגופנו ולמוחנו לעבוד בצורה בה אנו מנהלים את חיינו על הצד הטוב ביותר.

איזון – הסוד לבריאותנו

שמירה על הבריאות היא תהליך שרצוי לקיימו לאורך כל החיים, ולמרות מה שנהוג לחשוב, הקושי בקיום הרגלים לאורך זמן, הוא לא רב. הבעיה העיקרית בשמירה על הרגלים כאלו, היא עודף ידע אשר גורם לנו להיות מבולבלים או חוסר ידע הגורם לנו לסגל הרגלים שלא בהכרח נכונים. הסוד בשמירה על בריאותנו לאורך שנים היא היכולת לסגל הרגלים שיהיה לנו קל לעמוד בהם, ויוצא מכך – שמירה על איזון. כלומר, גם אם נשמור על ערכים של תזונה נכונה ופעילות גופנית, חשוב לדעת לשמור על מינונים נכונים, על מנת שההרגלים יתקבעו באורח חיינו לאורך זמן.

תזונה נכונה – הדלק של גופנו

המזון והנוזלים אותם אנו צורכים הם הדלק שמפעיל את מערכות הגוף וקובע אם הם יתפקדו בצורה תקינה. מערכות הגוף הן לא רק האיברים הפנימיים, אלא גם הורמונים והמערכות שמשפיעות על מצב רוחנו. תזונה נכונה מורכבת מבחירת המזון אותו אנו אוכלים ומקביעת מועדי האכילה. כל עוד נדע מה לאכול ומתי, ונדע להתאים זאת לאורח החיים המתאים לנו, נוכל בקלות לשמור על ההרגלים הנכונים לאורך זמן.

כושר גופני לנפש בריאה

הקפדה על פעילות גופנית חשובה מאין כמוה לשמירה ותחזוקה של הגוף. המרכיבים של גופנו – העור, השרירים, העצמות והאיברים הפנימיים, מושפעים ע"י השינויים שקורים בחיינו, ולכן חשוב לפנות זמן לפעילות הגופנית שמחזקת את המערכות השונות. כמובן, שגם כאן, חשוב לדעת לא להפריז, ולבחור תכנית אימונים שאנו מתחברים אליה ונהנים ממנה, אחרת לא נשרוד. מכוני כושר כמו הולמס פלייס בונים תכניות אימונים מגוונות שמתאימות לגופנו וליכולות שלנו, ויסייעו לנו להתמיד לאורך זמן.

אל תשכחו ליהנות!

סיגול הרגלי תזונה נכונה וכושר גופני תורמים למצב הרוח שלנו ומאזנים אותו, אך הדבר עובד גם בצורה ההפוכה. ככל שנקפיד על אורח חיים בו אנו יוצרים לעצמנו הרגלים מהם אנו נהנים, יהיה לנו קל יותר לבחור אוכל נכון, ויהיה לנו כוח ורצון לבצע פעילות גופנית. אורח החיים המערבי מכריח אותנו להתמודד עם בעיות לא פשוטות ויכול להיות תובעני מאוד, לכן חשוב לשמור על מצב רוח מאוזן ואנרגיות חיוביות. כל עוד נסגל לעצמנו הפסקה מהשגרה כדי לעשות משהו שגורם לנו להנאה, מצב רוחנו יהיה מרומם יותר, רגוע יותר ומכאן – בריא יותר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה