יום חמישי, 8 באוגוסט 2013

מהם היתרונות הבריאותיים באכילת פטריות

היא קטנה, חביבה, נעימה לעין וטעימה לחיך. היא משתלבת היטב במאכלים רבים, כמאכל בפני עצמו או רוטב שניתן להכין ממנה. היא מגיעה בואריאציות רבות ואפילו גמדים בסיפורי אגדות יושבים תחתיה. הפטרייה. צומחת בואריאציות שונות, ניתנת לאכילה חיה, מבושלת, מטוגנת, מיובשת או אפויה, וצצה לאחר הגשם בהמוניה. האם היא ירק? האם היא עשירה בערכים תזונתיים? בואו נבדוק מה אנו יודעים על פטריות?

מאחורי ההר

פטריה אינה ירק. היא שייכת לתחום הצמחים ויהיו כאלו שיטענו כי היא ממלכה שלמה בפני עצמה. כך או אחרת, פטריות הן דלות מאד בנתרן, עשירות במינרלים, בסיבים טבעיים, בבטא גלוקאן, המסייע בחיזוק המערכת החיסונית בגוף האדם, בחומצות אמינו ובויטמינים. עד כאן מהאספקט הבריאותי. בנוסף לאספקט זה, פטרייה היא מאד טעימה. פטרייה יכולה להיאכל חיהאו לשמש תוספת נפלאה בחביתות, תבשילי פטריות, כמילוי במאפים, תוספת לסלטים, למרקים ועוד.
קיימים סוגים רבים של פטריות. חלק מהזנים לא צומחים בארץ וזקוקים לאקלים קר ורטוב במיוחד, ואחרות מתאימות מאד לגידול גם באקלים הישראלי.

טעמים ייחודיים

את רוב הפטריות ניתן לאכול כשהן טריות. הן טעימות ועסיסיות ואף משביעות ומזינות. הפטריות משתלבות היטב במגוון מאכלים ושומרות על ערכיהן התזונתיים גם בבישול. למשל, פטריית אנוקי היא פטרייה דקה וגבעולית, ענוגה וקטנה שמזכירה זר פרחים. מרקמה פריך וטעמה מתקתק. ניתן לאכול פטריה זו חיה והיא מושלמת לתבשילים מוקפצים ובמרקים. פטריה זו, אשר פופולארית מאד במזרח הרחוק, ידועה כמסייעת להורדת לחץ דם ורמת הכולסטרול בדם, וכמחזקת המערכת החיסונית.
פטריית השיטאקי מוכרת מאד במחוזותינו. היא בשרנית מאד ועם ניחוחות מופלאים. יש לה יכולת להשתלב במגוון עצום של תבשילי פטריות, ביניהם פסטות, פשטידות, תבשילי בשר ודגשים ועוד. היא תורמת מאד בויסות לחץ הדם, נטולת כולסטרול ולמרות בשרנותה, היא דלת קלוריות..
פטרייה נוספת ומומלצת היא פטריית מלך היער. מרקמה חלק מאד, בעלת רגל ארוכה ורחבה, הניתנת אף היא לאכילה. פטרייה זו מושלמת לאכילה כשהיא טרייה בשל עסיסיותה ובשרנותה, וכן להכנת רטבים שונים, וכתוספת בתבשילי אורז, עוף, בשר ודגים. היתרון הבולט של פטריה זו הוא כי נוגדי החמצון שבה נשמרים גם לאחר הבישול. נוגדי חמצון אלו הם נדירים וקיימים בכמות גדולה אפילו יותר מאשר אלו המצויים בכבד עוף או בנבט חיטה. פטריית מלך היער היא פטרייה דלה בקלוריות, עשירה בבחומצות אמינוובסיבים תזונתיים והיא מסייעת להפחתת הכולסטרול בדם.

מייבשים

ניתן גם לייבש פטריות. פעולת הייבוש של הפטריות לא פוגעת בערכיהן התזונתיים והם נותרים פעילים. זוהי גם דרך נוחה וקלה להחזיק תמיד פטריות בבית. כמו כן, פטריות מיובשות נותנות מענה לכל מי שחושק בסוגי פטריות שלא גדלות בישראל וניתן להשיג אותן במתכונתן המיובשת. למשל, פטריות פורצ'יני המגיעות מאירופה, מוסיפות ארומה וניחוח ייחודיים לתבשילים ולמרקים. פטריית שיטאקי מיובשת המגיעה מהמזרח הרחוק, שומרת על המרכיבים הפעילים בדיוק כמו אלו המצויים בטרייה ואילו פטריית השמפיניון, שהיא פטריה מערבית, שומרת על עושרה בויטמינים ובמינרלים, גם כשהיא מיובשת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה