יום שלישי, 10 בדצמבר 2013

השפעת בחירת המקצוע הנכון על הבריאות שלכם

כולם מכירים את המשפט שאומר שהבריאות היא הדבר החשוב ביותר, אבל כמה מאיתנו באמת מיישמים הלכה למעשה את מה שהמשפט החכם הזה עושה? רוב האוכלוסייה בעולם המודרני עסוקה במרדף אחר הכסף, מתוך הצורך האמיתי לשרוד ולהתפתח, לגדול ולהגשים את החלומות – הקמת משפחה, קריירה מוצלחת והקמת בית.

המרדף הזה, שכולנו עושים, עלול לעלות לנו בבריאות, והסטטיסטיקות מספרות את הסיפור בצורה ברורה וחד-משמעית. אנשים נוהגים לומר שהם אוהבים את העבודה שלהם, אבל רגש האהבה הוא רחב וממלא, ונותן אנרגיה בלי סוף. ההשערה המלומדת היא שהכוונה היא שהם מרוצים מהעבודה שלהם, שכן הם רגילים אליה, והיא נותנת להם מענה על הצורך בביטחון. עבודה קבועה עם הכנסה קבועה ויחסית בטוחה היא מהלך שרבים בוחרים בו, למרות שעמוק בפנים המקצוע שהם בחרו אינו האידיאלי בשבילם. דבר זה יוצר מתחים פנימיים שלרוב אינם מטופלים, ויוצרים בסיס למחלות רבות, מיתר לחץ דם, דרך סוכרת, ועד לבעיות לב מורכבות.

מסתבר שיש פיתרון מעניין – מקצוע מתאים, גם לבריאות

צמד המילים הסבה מקצועית אולי חלף לידכם כבר מספר פעמים במהלך השנים, או אפילו הרשיתם לעצמכם לומר אותו בקול רם. הנועזים יותר העזו לחלום ולפנטז על הרגע, ורק מתי-מעט עשו את המהלך, ונתנו לעצמם את המתנה הגדולה ביותר שאנשי קריירה בעדן בו אנו חיים יכולים לתת לעצמם.

אם התחלנו במשפט המוכר על הבריאות, נמשיך בקלישאה על הליכה עם הלב. הרעיון שהלב הוא המצפן בחיים אולי נשכח כשעברנו מעולם הילדים לעולם הבוגרים, אבל האמת עדיין שם, מבפנים, יש לנו רצונות, כמיהות, ודברים שאנחנו אוהבים וחולמים לעשות. החיסרון במרדף וצורת החיים המודרנית הוא גם הבסיס ליתרון בה, והוא זה המאפשר לכם לעצור הכול, ולעשות הסבת מקצוע לכיוון מתאים יותר, שעונה לכם על הרבה יותר צרכים, לא רק בביטחון כלכלי.

מה האפשרויות בהסבה מקצועית?

אפשרויות הסבת המקצוע מגוונות במיוחד, שכן השוק כיום מתפתח בקצב מהיר ויוצר דרישות לדברים שלא היו קיימים עד כה. מעבר לתחום הרשת למשל הוא מעבר נפוץ. עיצוב גרפי לאינטרנט, או בכלל, או הקמה וניהול אתרים. אולי שיווק אינטרנטי לעסקים, או קידום אתרים ברשת.

תחום נוסף הוא תחום ההוראה, שכן נשים רוצים להיות מודל לחיקוי, ולהיות חלק בשינוי ובתרומה לילדים ולנוער שלנו, ליצירת חברה טובה יותר. האפשרויות מגוונות, והצורך במורים טובים וחדורי מוטיבציה מעולם לא היה רב יותר.

עוד תחום הינו תחום הרפואה המשלימה, תחום מגוון שמאפשר לכם לבחור מכמות כמעט בלתי נגמרת של תורות ורעיונות. מי שמחפש קצב גבוה יכול למצוא קורס הסבה שיכניס אותו לעולם ההי-טק, ומי שמחפש להיות יותר קרוב לאנשים, יכול לבחור בכיוון של הקואוצ'יג, שתופס תאוצה בשנים האחרונות. המגוון רחב, ורשימה זו רק מציגה דוגמא קטנה מהאפשרויות הזמינות לכם, בבחירת מקצוע מניב, יוקרתי, ואיכותי, שמתאים לכם יותר, מגיע מהלב שלכם, ומאפשר לכם קריירה מרתקת מבלי לפגוע בבריאות, ואף לעודד אותה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה