יום שלישי, 10 בדצמבר 2013

בריאות בכל מקום - כיצד תבחרו את הרכב הטוב לבריאותכם

רכישת רכב היא עניין גדול לכל אחד. מעבר להיותו כלי יקר יש בו הרבה מעבר לכך. כלי הרכב שלנו הוא סמל סטטוס, עבור רבים הוא אפילו תחביב, אך מעל הכל הוא אחד הכלים היותר מסוכנים שנשב בהם במהלך החיים שלנו. יחד עם זאת, אנחנו נמצאים בו חלק ניכר של היום שלנו, מדי יום. אנחנו מפקידים בו את גורל ילדינו והאנשים שיקרים לנו. זאת בדיוק הסיבה שבגללה בתהליך בחירת הרכב חשוב מאד שנקח בחשבון את הבריאות והבטחון שלנו.

להלן כמה נקודות שחשוב לקחת בחשבון


  • מבחני ריסוק- כל רכב צריך לעמוד במבחני ריסוק בכדי לאמוד את רמת הבטיחות שהוא מספק ליושבים בו בעת תאונה. חשוב מאד לבחון את תוצאות המבחנים הללו בתהליך הבחירה של הרכב ולא להתפשר על כך.
  • מנגנוני הגנה ברכב- הרכבים החדשים מאובזרים כיום במנגנונים משוכללים ביותר, החל מחיישני רוורס, דרך כריות האויר ועד למערכות חכמות שמתריעות בפני, ואף מונעות תאונות. חשוב מאד לבחון את הרכב בצורה קפדנית ביותר ולהעמיק במערכות השונות שקיימות ברכב.
  • גובה הרכב, הגודל שלו ומשקלו – לנתונים הבסיסיים של הרכב יש השפעה ישירה על רמת הבטיחות שהוא מסוגל לספק. רכבים נמוכים הם ככלל פחות בטיחותיים, כך נכון הדבר גם לגבי רכבים קלים יחסית. אלה רכבים שעלולים להתרסק תחת רכב כבד יותר בקלות.
  • נוחות המושב- מושב הרכב הוא אחד הגורמים החשובים ביותר לנוחות הנסיעה. אנחנו מבלים שעות רבות בנהיגה וישיבה לא נוחה לא רק שתוביל לחוסר נוחות של הנסיעה כולה, אלא היא גם עלולה ליצור נזקים חמורים לגב. אחת מהסיבות לחשיבותה של נסיעת מבחן טמונה בבחינה של מושב הנהג. כדאי גם לצאת לנהיגה ממושכת, בכדי לקבל אינדיקציה מהיימנה יותר לנוחות המושב.
  • שימוש באנרגיה חלופית- רכבים סולאריים ידידותיים לא רק לסביבה, אלא הם ידידותיים גם לנו. הנעה באמצעות אנרגיה סולארית אינה מזהמת, מה שחוסך מאיתנו נשימה של פיח ועשן שמייצר הרכב שבו אנחנו נוהגים. הנסיעה של רכב היברידי שקטה ונעימה הרבה יותר מרכב ממונע על דלק.

לא מספיק לבחור, צריך גם לתחזק

רכישת רכב אינה נגמרת בשלב בחירת וקניית הרכב בלבד. חשוב לזכור שגם אחרי שבחרנו את הרכב הטוב ביותר שיש לשוק להציע, הוא לא ישאר כזה לאורך זמן בהעדר הטיפול הראוי. כלי רכב זקוק לתחזוקה, זו חיונית לא רק לפעילותו התקנית, אלא גם לרמת הבטיחות שהוא מסוגל לספק ליושבים בו. הקפדה על טיפולים תקופתיים, שימוש באביזרים וחלקי חילוף מקוריים וביצוע בדיקות זיהום אוויר ברגע שהרכב מתיישן הם בגדר חובה שאסור להתפשר עליה. כמובן שתוכלו לעבור למערכת הנעה בגז, אם לא בחרתם ברכב היברידי. זה יחסוך לכם בהוצאות הדלק ויקטין את כמות הזיהום שהרכב מייצר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה