יום שלישי, 4 בפברואר 2014

מדוע כדאי לעשות ביטוח בריאות ומה בדיוק הוא מעניק לנו

במדינת ישראל זוכה כל אזרח בביטוח בריאות ממלכתי, המספק לו סל שירותי בריאות שונים. ואולם, חשוב לדעת כי הביטוח הממלכתי מוגבל בהיקף ובסוגי הכיסויים. לכן, אנשים רבים המודעים לכך ודואגים לבריאותם ולבריאות משפחתם, רוכשים בנוסף גם ביטוח בריאות פרטי. ביטוח זה מתאים לכל אדם בישראל, ובכל גיל, מצב משפחתי או מגזר.

גם ביטוח שב"ן אינו מעניק מענה רפואי שלם

מלבד ביטוח רפואי ממלכתי המספק שירותי בריאות בסיסיים דרך קופות החולים, ונגבה דרך תשלומי הביטוח לאומי, מוצעים לקהל הרחב גם שירותי שב"ן. כלומר, שירותי בריאות נוספים באמצעות קופות החולים שמרחיבים את הסל הבסיסי, וזאת עבור תוספת של עשרות שקלים בכל חודש. מדובר אמנם בתוספות חשובות ונרחבות, אך יש לציין כי גם הן מוגבלות בהיקפן. ראשית, קבלת שירותים משלימים כרוכה לרוב בבירוקרטיה לא מעטה, הכוללת ועדות ואישורים שונים. כמו כן, שירותים אלו מוגבלים בגובה הכיסוי, ובמקרים רבים כשיש צורך בטיפולים מורכבים ומיוחדים או בתרופות יקרות ערך, הכיסוי פשוט לא מספיק. לכן, על מנת להיות מכוסים בכל היבט רפואי, חשוב לרכוש מלבד שב"ן גם ביטוח רפואי פרטי.

חשיבותה של רכישת ביטוח רפואי

ביטוח רפואי הנרכש מחברות הביטוח באופן פרטי או דרך מקום העבודה, מספק מענה מקיף במיוחד עבור מצבים רפואיים סבוכים ויקרים, שאינם מכוסים על ידי ביטוח בריאות ממלכתי או השב"ן. דוגמאות בולטות לכך מהווים השתלות וניתוחים בחו"ל, או תרופות יקרות שאינן כלולות בסל הבריאות. חשוב לדעת כי אדם שאינו מכוסה בביטוח בריאות ונדרש לטיפולים אלו, עלול למצוא את עצמו כורע תחת נטל כלכלי של עשרות ומאות אלפי שקלים, ואף למעלה מכך. מאידך, עם ביטוח בריאות פרטי ההוצאות מכוסות ברובן על ידי חברת הביטוח.

סוגי ביטוח בריאות

קיימים מספר סוגים של ביטוחי בריאות, וכל סוג מתאים לצרכים שונים של האוכלוסייה. על סוגי הביטוחים העיקריים נמנים בין היתר:
ביטוח בריאות אישי - נרכש באופן פרטני ומותאם לצרכיו האישיים של המבוטח. הכיסויים כוללים בין היתר טיפולי שיניים, השתלות וניתוחים, רפואה משלימה, תרופות שלא בסל הבריאות, ביקורי בית של רופא, ייעוץ מומחים, אשפוז, שיקום וטיפולים פסיכיאטריים.
ביטוח בריאות קבוצתי - נרכש בדרך כלל על ידי המעסיק עבור עובדיו, ולרוב מוצע בעלות נמוכה יותר בהשוואה לביטוח האישי. יש לציין כי סעיפי הפוליסות מותאמים לעיסוק המקצועי של המבוטחים וצרכיהם המיוחדים, כולל התאמה אישית לכל מבוטח.
ביטוח בריאות משפחה – מתייחס לכל בני המשפחה כולל ילדים, מותאם לצרכיהם הספציפיים, ואף הוא לרוב זול יותר לעומת ביטוח אישי.
ביטוח בריאות ילדים – זהו ביטוח המותאם לצרכיו של הילד, כולל ילדים עם צרכים ובעיות מיוחדות, וכן פוליסה מיוחדת עבור תלמידי בית ספר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה