יום ראשון, 16 בפברואר 2014

כיצד להתאים את התזונה לסוג האימון

כל מי שמתאמן בסוג ספורט זה או אחר, בוודאי מודע לחשיבות של התזונה הנכונה בשילוב עם האימון. אך לא כל אחד מודע להבדלים המשמעותיים בין סוגי הספורט השונים ולכך שלכל סוג של אימון יש דיאטה שונה לגמרי שמתאימה לו. לפניכם הסבר על הספורט האירובי והאנאירובי וההבדלים המהותיים בין השניים, כמו כן, כמה טיפים להתאמת תזונה נכונה לסוג האימון שאתם מבצעים.

מהו אימון אירובי ומהו אימון אנארובי?

אנשים רבים נרשמים לחדר כושר, עושים מכשירים, מרימים משקולות, רצים על הליכון ומשתמשים במתקנים הרבים שיש בחדר כושר. מה שהם אינם יודעים הוא שהם למעשה מערבבים כמה סוגי אימונים שונים, אירוני ואנאירובי. לפניכם הסבר קצר על כל סוג אימון וההבדלים בינם:

  • מהו אימון אירובי? – אימון אירובי הוא אימון ארוך טווח, המאמץ את השריר וגורם לו להסתגל למאמץ. בסוג אימון זה מסת השריר יורדת ולכן הוא בהחלט אינו מתאים לאנשים הרוצים להעלות את מסת השריר שלהם. אימונים אירוביים כוללים את ההתעמלות האירובית, ריצה ארוכה, הליכה ארוכה, רכיבה על אופניים, ספינינג ועוד. אימון אירובי הוא האימון האפקטיבי להרזיה מהירה מכיוון שהוא שורף כמות גדולה של קלוריות באימונים האינטנסיביים.
  • מהו אימון אנאירובי? – אימון אנאירובי הוא אימון קצר ואינטנסיבי מאוד. מטרה של סוג אימון זה היא להגדיל את מסת בשריר וזה מה שקורה כאשר נוצר חלבון נוסף בשריר ויש עליה גדולה במסת השריר. אימון אנאירובי הוא אימון כגון ריצה למרחקים קצרים, שחיה למרחקים קצרים, הרמת משקולות וכדומה.

על מנת להפיק את התוצאה הטובה ביותר, תוכלו להיעזר במדריך חדר כושר על מנת שיסביר לכם על המכשירים השונים, על השימוש הנכון בכל אחד מהם וכמות הפעמים שיש לחזור על האימון על מנת להפיק את התוצאה הרצויה, ללא פגיעה בבריאות.

כיצד תוכלו להתאים תזונה נכונה לכל סוג של אימון?

ראשית כל חשוב לזכור שבין אם מדובר באמון אירובי או אנאירובי, שניהם מאמצים את הגוף, שורפים קלוריות ודורשים אנרגיה ולכן לא משנה איזה ספורט תעשו, תיאלצו לשנות את התזונה הרגילה שלכם ולהתאים את הארוחות לחיים הכוללים פעילות גופנית. אל תופתעו לגלות כי תחושת הרעב שלכם תתעצם ותצרכו כמות גדולה יותר של מזון אם תשלבו רוטינה של ספורט ביום יום. לפניכם פירוט של התזונה הנדרשת לאימון אירובי וכן לאימון אנאירובי.
תזונה נכונה עבור האימון האירובי – אימון אירובי דורש המון קלוריות ולכן יש להקפיד על כך שהמזון שלכם יספק לכם את הכמות הנדרשת של פחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים. גם מי שרוצה לרדת במשקל צריך לעשות זאת בצורה מאוזנת ולא להוציא את הפחמימות מהתזונה בצורה חדשה מדי. חשוב לחשב את כמות הקלוריות הדרושה לכם ולבנות תפריט מאוזן שכולל פחמימות, פירות וירקות טריים, חלבונים וכמובן לספק לגוף מספיק נוזלים אחרי האימון.
תזונה נכונה עבור האימון האנאירובי – האימון האנאירובי גם הוא דורש תזונה מאוזנת ונכונה והקפדה על צריכה של חלבונים רבים על מנת לבנות את מסת השריר הרצויה בעזרת החלבון. על מנת להשיג תוצאות טובות וגם בריאות, כדאי לבנות תפריט בעזרת דיאטנים מוסמכים ומנוסים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה