יום שבת, 15 במרץ 2014

הגורמים שמחוללים שינויים במודעות לבריאות בשנים האחרונות

אין זה סוד, שבשנים האחרונות כולנו נעשנו מודעים הרבה יותר לבריאות שלנו. המזון שאנו מכניסים לפה שלנו, ואורח החיים שאנו מנהלים, נבחרים בקפידה רבה – ולו עקב כך שברור לנו שאחרת, אנחנו חשופים ללא מעט סכנות. מבחינה היסטורית, נהוג לחשוב שהעידן הנוכחי הוא חסר תקדים מבחינת המודעות הגוברת של כולם לבריאות: החל ממדינות, דרך מוסדות שונים ועד לאזרח הקטן. מדוע זה קורה?

גורם ראשון: אמצעי התקשורת
לא כולם נותנים על כך את הדעת, אבל בכוחם של אמצעי התקשורת, ובכלל זה טלוויזיה, להוות גורם מחנך מהמעלה הראשונה. מבחינה בריאותית, יש לכך מספר היבטים. ראשית, ראוי להזכיר את כל אותן תוכניות בריאות, המפארות את המרקע שלנו: בעיקר בשעות הבוקר, אך ממש לא רק. לוח השידורים של ערוץ 2 כולל בתוכו לא מעט תכניות מסוג זה, בהן מוענקים טיפים בנושאי בריאות על ידי מומחים, דגשים לפעילות גופנית, תזונה בריאה וכן הלאה.
נושאי בריאות מצליחים לחדור, פעמים רבות, גם לתוך תכני המיינסטרים הפופולאריים. תחום הבידור-חינוך (E.E) הוא פרקטיקה באמצעותה מוכנסים נושאים מחנכים מכל סוג, לרבות בריאות, לסדרות טלוויזיה, לסרטי קולנוע ואפילו לתכניות ריאליטי, ומשתלבים כחלק אינטרגלי בעלילה. אלה כוללים, לא פעם, מידע מועיל על אופן ביצוע הצעד הבריאותי, התמורות של התנהגות נכונה וכן הלאה: למשל, התפתחות עלילתית חיובית לדמות אשר מבצעת צעד המוגדר כבריא.

גורם שני: התפתחות הרפואה
משנה לשנה, ההבנה האנושית לגבי תחומים שונים ברפואה רק מתגברת. עם הזמן, מחקרים שונים נערכים להם, חלקם הגדול מפורסם באמצעי התקשורת ונכנסים לתודעת הציבור. המחקרים מאפשרים לעמוד על הקשר בין התנהגות מסוימת של האדם, לבין כל אותם תרחישים שליליים שעלולים להשפיע על הגוף שלו.
כך, למשל, ברורות כיום הסיבות המרכזיות שמביאות למגיפות המרכזיות של העת הנוכחית, הלא הן  השמנת יתר וסוכרת. כאשר יודעים מהם הגורמים, קל הרבה יותר למנוע אותם. המודעות לחיים בריאים, לכן, נכנסת כאן לתמונה, ובכוחה להניע לפעולה.

גורם שלישי: עלייה באיכות החיים
ככל שחולף הזמן, תוחלת  החיים של האדם, בעיקר במדינת מערביות, מתקדמת. ההיבט המרכזי של כך, בהקשר הנוכחי, הוא שמחלות שונות המתפתחות בגוף שנים, ובעבר לא הספיקו להתפתח עד מותו של האדם, מהוות כיום נחלתן של רבים. רבות מאותן מחלות כרוניות מקורן באורח חיים שאינו פעיל או בריא דיו. כשהאדם מבחין בנזקים האלה ברחוב, בתקשורת או בעיתונות, הוא יעשה הכול כדי למנוע אותם אצלו.
לא ניתן להתעלם מהיבט נוסף, והוא שאיכות החיים של האדם השתפרה בעשרות מונים אף היא. מזון איכותי הפך לסמל סטטוס לכל דבר ועניין: אין זה סוד שה"חיים הטובים", למשל, מזוהים עם צריכת מזונות אלה, חלק ניכר מהם אינם בריאים. כתוצאה, הולכים וגוברים הסיכונים עבור האדם, ויחד איתם גם המודעות שלו לגבי הדרכים למנוע זאת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה