יום ראשון, 6 באפריל 2014

בוקר או ערב? מתי הזמן המומלץ לאימון?

האתגר של מציאת סדר היום המושלם הוא דבר מתמשך, שכן לעיתים אנו חווים שינויים בחיים, בעקבות שינוי במקום מגורים, שינוי בקריירה, בזוגיות ובחיי המשפחה, ועוד. גוף האדם הוא מכונה מדהימה, והיכולת שלנו להסתגל כמעט לכל מצב היא מופלאה ומיוחדת. ובכל זאת, לכל אחד מאיתנו יש את השעות שלו, הזמנים הללו שבהם הוא מרגיש חד יותר, חזק יותר, ומוכן לפעולה.
אז מה אומרים המומחים על הזמן האידיאלי לאימוני כושר, ומה בעצם ההבדלים בין אימוני בוקר לאימוני ערב? מי שמחפש דוגמא לפעילות שוטפת של מתאמני בוקר וערב באיזשהו חדר כושר תל אביב היא המקום לחפש בו. תוכלו למצוא חדרי כושר הפועלים 24 שעות ביממה, ולגלות כי יש בכל זאת שעות פופולאריות יותר לאימון. הסיבות שונות, והיתרונות והחסרונות של כל זמן ביום יעזרו לכם להחליט מה מתאים לכם.
יתרונות וחסרונות לאימון בוקר:
יתרונות:
·         חדר כושר פחות מלא – רוב האוכלוסייה עסוקה מאוד בבקרים, ובין הילדים ללימודים ולעבודה, לא נשאר הרבה זמן בבוקר להגיע לחדר הכושר, כך שאם אתם זמינים בשעות אלו, תמצאו את המקום כולו בשבילכם.
·         השפעה לכל היום – מי שמורגל להתאמן בבוקר כבר מכיר זאת ממזמן – כשמתאמנים בבוקר, השפעה של האימון הולכת אתכם לכל היום, ואתם עומדים מול יום מלא רעננות, ריכוז ותחושת חיוניות.
·         מנוי מוזל – אם אתם ממש אנשי בוקר, ואין לכם רצון, זמן או יכולת להגיע בערב, במועדוני כושר רבים ניתן ליהנות ממנוי מוזל שמתאים לבקרים בלבד.
חסרונות:
·         עייפות – לעיתים קרובות הגוף לא ערני מאוד בבוקר, ושיא הכוח והחיוניות לרוב זמינים לנו בשעות אחה"צ, לאחר שתי ארוחות במשך היום, אשר מילאו לנו את מצברי האנרגיה.
·         אין זמן – רוב העולם עובד או לומד בבקרים, כך שהבחירה באימוני בוקר אומרת להרבה אנשים בחירה בקריירה כדבר שני בסדר העדיפויות
יתרונות והחסרונות לאימון ערב:
יתרונות:
·         אקשן – חדר כושר פעיל ומלא מעודד ונותן מוטיבציה, ועוזר לכם להגיע למקסימום היכולת שלכם.
·         קשרים חברתיים – האימון בשעות הערב לרוב מוביל למפגשים רבים יותר ויצירת חברויות וקשרים עסקיים
·         הגוף בשיאו – לאחר מספר ארוחות שנתנו לכם אנרגיה מצטברת
·         השינה קרובה מתמיד – שלב ההתאוששות אחרי אימון הוא שלב חיוני לצמיחה ומניעת פציעות.
·         לא מוותרים על עבודה – רובנו עובדים ביום, כך שאימון בערב מאפשר לנו לסגור יום מוצלח בו הספקנו גם לעבוד וגם להתאמן.
חסרונות:
·         עייפות – אם אנו עובדים קשה מדי, או בעבודה שלא מתאימה לנו, אנו נסיים יום עבודה עייפים מכדי להתאמן בצורה יעילה ובריאה
·         רעב גדול – חלק מאיתנו חווים רעב גדול אחרי אימון, ולעיתים קרובות בצדק, תלוי באימון ובגוף. אנשים חוששים לאכול ארוחה גדולה בערב, ולהירדם מלאים, מה שפוגע באיכות השינה ועלול להוביל לעלייה במשקל.

·         עומס במועדון – אם אתם לחוצים בזמן, לעיתים חדר הכושר עלול להיות עמוס מדי, ומכשירים שונים יהיו פחות זמינים כמו אופניים חשמליים משולבות, בזמן שאתם רוצים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה